شناسه : 73701
پنجشنبه, 08/27/1400 - 12:07
نویسنده : kermansha31

نشست خبری فرمانده سپاه ناحیه سرپلذهاب با اصحاب رسانه با محوریت تشریح برنامه های هفته بسیج

با حضور فرمانده سپاه ناحیه سرپلذهاب با اصحاب رسانه با محوریت تشریح برنامه های هفته بسیج نشستی برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج مساجد و محلات سپاه حضرت نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه ؛سرهنگ نوروز اکبری در این دیدار ضمن گرامیداشت هفته بسیج و سالروز تشکیل بسیج به فرمان امام خمینی رحمة الله علیه اظهار داشت : امسال چهل و دومین سالگرد تاسیس بسیج مستضعفین در پنجم آذرماه سال ۵۸   با تصویب سند اعتلای ده ساله، که سال ۱۴۰۰ برشی یک ساله از سند ده ساله خواهد بود، تقارن پیدا کرده است.

وی افزود: روند و رویکرد بسبج در حوزه اقدامات عملی بعنوان خیمه و ستون انقلاب در ده سال آینده جهشی به همراه خواهد داشت که محلات و روستاها بیشتر بعنوان سیکل کاری خود در نظر گرفتند.

سرهنگ اکبری گفت: بر اساس سند ده سال که در مورد تاکید قرار گرفته  چهار راهبرد در بسیج تعریف شده، راهبرد حضور ارج تربیت هشت تا ده میلیون بسیج انقلابی پای کار، برای به دست گرفتن شاهراه های مسئولیتی مجموعه انقلاب که نتیجه حاصل زحمات ۴۲ سال مجموعه بسیج است ، راهبرد پیش روندگی مجموعه بسیج است که در حوزه علمی،پژوهشی. فرهنگی،سلزندگی، اقتصاد مقاومتی، در حوزه اجتماعی با رسالت حوزه سبک زندگی اسلامی ایرانی  اتفاق خواهد افتاد.

وی ادامه داد: راهبرد سوم، در بحث امنیت پایدار که امروز با توجه به تهدیداتی که ما به خاطر زندگی و سرحال بودن مجموعه انقلاب داریم بالاخره دشمنانی هم داریم ، امروز این تهدیدات می‌طلبد که این راهبرد همیشگی مقابله با تهدیدات و به وجود آوردن فرصت دردل تهدید را ما به عنوان راهبرد  ببینیم و اعتلای گردان‌های امنیتی ، اعتلای حوزه گشت محله محور ، اعتلای حوزه کارهای امنیتی اطلاعاتی، اعتلای گردان های امام حسین.ع. قرارگاه امام علی.ع.  امام هادی.ع. از کارهای ویژه است که صورت میگیرد.

ایشان بیان کرد: آخرین راهبردی که در سند آمده، راهبرد تعالی بخشی سازمانی است که بالاخره کسی که دایه‌دار است و میتواند کارهای بزرگ انجام دهد خودش باید از یک ساختار و از یک تعالی روح افزا و روح بخش ارتضاء کند، این موضوع در مجموعه ساختار و سازمان بسیج در دل نواحی و ۱۵۰ حوزه مقاومت و پایگاه های مقاومت با تشریح حوزه سند اعتلاء، سند انتظار بسیج  یک رهیافت بزرگی دراین حوزه خواهیم داشت.

ایشان تصریح کرد: همه مجموعه های راهبردی و  تاکتیکی و دیگر مسائل به عنوان سرآغاز هفته بسیج طرحی به نام حاج قاسم سلیمانی،کمافی السابق در حوزه کنترل بیماری منحوس کرونا است، اتفاق خواهد افتاد. در بحث کمک‌های مومنانه دوباره پای کار خواهیم بود،تجلیل از بسیجیان نخبه ، در بحث زنده نگهداشتن یاد و نام خاطره شهدا و اجرای برنامه‌های حماسی با سروده‌های پاتوقی، با معرفی محلات ما و با معرفی بزرگان  در حوزه نخبگانی و در حوزه ورزش و مخترعین حوزه علمی و پژوهشی در بحث تولید فکر و انتقال اندیشه به مجموعه و بدنه جامعِ کرد یکی از بزرگترین برنامه‌هایی که مورد تاکید و کانون فکر است، نیز داریم.

وی اظهار داشت: برنامه شاخص ویژه ای همصدا با سراسر کشور در سوم آذرماه با حضور اقشار مختلف بسیج در صحن حرم احمد بن اسحاق .ره

‌یک برنامه محوری و ستاره دار در جهت معرفی سازو کار بسیج‌ در شهرستان، خواهد بود و حضور در مجموعه های بسیج، پایگاه مقاومت، پایگاه محوری عمل کردن، مسیر محور ،حضور در نماز جماعت، دیدار با امام جمعه ، فضاسازی معنوی و روحیه افزایی شهرستان در قالب هفته بسیج با حضور همه مسئولین و همه دلسوختگان حوزه انقلاب از برنامه‌های ما خواهد بود .

فرمانده سپاه ناحیه گفت: شعار هفته بسیج که در بطن سند ده ساله بیرون آمده و این است که "بسیج پاره تن مردم است" این کلام مبارک ولایت بر تایید صفحه سند اعتلاست.

ایشان افزود: بسیج برای همیشه یک پشتیبانی محکم برای همه مردم است، همانگونه که در زلزله باهمت در کنار بنیاد مسکن قرار گرفت ،بسیج در کرونا سرباز حوزه شبکه بهداشت و درمان در حوزه مدافعین سلامت میشود  بسیج در حوزه سازندگی  سرباز عمرانی کشور است، درمحرومیت زدایی در کنار مردم محروم قرار می‌گیرد،  در دفاع مقدس یک تکاور و یک تک ور و یک نیروی به تمام معنا تا دندان مسلح است، در جنگ فرهنگی آماده و پا به کار در حوزه رسانه با تشکیل گردان‌های سایبری ، گردان های حوزه محور،پایگاه محور،  الهام گرفته است.

0 دیدگاه

افزودن دیدگاه جدید