شناسه : 50670
یکشنبه, 01/15/1400 - 10:20
نویسنده : ostanhamedan
فرمانده سپاه انصارالحسین (ع) استان همدان

شهید «علیرضا حاجی بابایی» یک معلم اخلاق و فرمانده بی‌نظیر دفاع مقدس بود

فرمانده سپاه انصارالحسین (ع) استان همدان با اشاره به معرفی شهید «علیرضا حاجی بابایی» به عنوان شهید شاخص سال استان همدان گفت: او یک معلم اخلاق و یک فرمانده بی‌نظیر دفاع مقدس بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج مساجد سردار مظاهر مجیدی در شورای اداری استان همدان ضمن تبریک سال نو و اعیاد شعبانیه اظهار داشت: از سال 1391سازمان بسیج مستضعفین برای تمام استان‌ها اعلام کرد شهیدی را به عنوان شهید سال استان معرفی کنند.

وی با بیان اینکه از سال 92به بعد توانستیم شهدا را ارزیابی کنیم و با توجه به خصوصیاتی که داشتند و شرایطی که برای هر سال بود شهید استان را معرفی کردیم، افزود: در شهرستان‌ها هم به همین صورت یک شهید و در کل کشور هم به همین صورت یک شهید کشوری معرفی کردند.

فرمانده سپاه انصارالحسین (ع) استان همدان گفت: در این مسیر تا جایی که امکان داشت روی زوایای شهید و خانواده او برنامه‌ریزی‌های مختلفی انجام می‌شد و از سال 92این کار اجرایی شد.

وی گفت: سال 91شهید «حاج ستار ابراهیمی هژیر»، سال 92شهید «حسن صوفی»، سال 93شهید «علی چیت سازیان»، سال 94شهید «حسن ترک»، سال 95 شهید «رسول حیدری»، سال 96شهید «سعید قهاری سعید»، سال 97شهدای «گروه ابوذر»، سال 98شهید «سعید اسلامیان»، سال 99شهید «حاج میرزامحمد سلگی» و سال 1400شهید «علیرضا حاجی بابایی» به عنوان شهید شاخص استان سال معرفی شدند.

سردار مجیدی ادامه داد: در شهرستان همدان شهید «محمد نیکبخت»، ملایر شهید «حامد اصفهانی»، اسدآباد شهیدان «عباس جمور و لطفی جمور»، تویسرکان شهید «علی تیموری»، قهاوند شهید «احمدآبادی»، تیپ شهید «محمد مظاهری»، کبودراهنگ شهید «محمدتقی رستمی»، بهار شهید «صفرعلی پرسیان»، نهاوند شهید «محمد نوبر»، رزن شهیدان «مصطفوی»، درگزین شهید «محمد تقی موسوی»، فامنین شهید «رحیمی» و ناجا شهید «رنجبران» را معرفی کرد.

وی عنوان کرد: 13شهید نیز درجه سرتیپی کسب کردند از جمله شهیدان «علی چیت سازیان»، «تقی بهمنی»، «حبیب مظاهری»، «حسن ترک»، «علیرضا حاجی بابایی»، «محسن عینعلی»، «حسن صوفی»، «ستار ابراهیمی هژیر»، «حسن تاجوک»، «شکری پور»، «سعید اسلامیان» و «ناصر قاسمی» و برای تعدادی دیگر از شهدا هم در نظر داریم درجه سرتیپی را بگیریم.

فرمانده سپاه انصارالحسین (ع) استان همدان گفت: شهید شاخص سال استان همدان را شهید «علیرضا حاجی بابایی» انتخاب کردیم از این نظر که پدر این شهید «حاج جلال حاجی بابایی» جانباز است، شهید «ابوالقاسم حاجی بابایی» و دو داماد این خانواده شهید «شکری موحد» مسئول بهداری لشکر 32انصارالحسین (ع) بود و شهید «احمدی»، این خانواده ترکیبی از شهدا و رزمنده‌ها است که می‌توان آن‌ها را به عنوان الگو قرار داد.

وی با بیان اینکه همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند: «شهدای استان همدان برجسته هستند»، تصریح کرد: شهدای ما برجستگی‌های والایی دارند.

سردار مجیدی با اشاره به اینکه ما برای اصناف هم شهدایی در نظر داریم، گفت: شهید «سیدرضا حسینی» مداح اهل بیت (ع) که برای شهدای مداح کشور معرفی شد و شهید «رضایی» از اسدآباد که شهید دانش آموز بود و در وصیتنامه خود اعلام کرد بود که در تشییع جنازه من پرچم آمریکا را آتش بزنید.

فرمانده سپاه انصارالحسین (ع) استان همدان با بیان اینکه امروز افتخار می‌کنیم که توانستیم برای شروع سال 1400شهید «علیرضا حاجی بابایی» را معرفی کنیم، گفت: او یک معلم اخلاق و یک فرمانده بی‌نظیر دفاع مقدس بود و امیدواریم بتوانیم تمام زوایای پنهان زندگی او را داشته باشیم.

0 دیدگاه

افزودن دیدگاه جدید