شناسه : 48821
دوشنبه, 12/04/1399 - 07:59
نویسنده : khuzestan
فرمانده حوزه مقاومت بسیج حضرت بقیه الله(عج)

پایگاه بسیج،پیشگام در حل مشکلات محله

فرمانده حوزه مقاومت بسیج حضرت بقیه الله(عج) از دعوت مسئولان محلی و شهرستان توسط اهالی مسجد جنت در راستای رفع مشکلات و مطالبه گری اهالی محل با محوریت مسجد و پایگاه بسیج، خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج مساجد و محلات در استان خوزستان،در راستای اجرای مفاد طرح مسجد محوری مبنی بر اینکه اهداف و عملکرد پایگاه بسیج،ابتدا در محل استقراری،محله و سپس کشور و انقلاب نمایان می شود،پایگاه مزین به نام سردار شهید یوسف برتینا که در دهه مبارک فجر در مسجد جنت مستقر گردید،بر این آمدند تا علاوه بر اجرای برنامه های محوله بسیج از رده های مافوق، در گام دوم به حل مشکلات موجود در محل استقراری بپردازند و بهترین محل را برای حل مشکلات و مطالبه گری عمومی ،مسجد محله دانسته که با همت و همکاری مردم ، مسئولین اعم از معاون عمرانی فرمانداری،عضو شورای شهر،مسئولین رده های ستادی ناحیه و...  را در جهت عمل به منویات امام خامنه ای حفظه الله  در راستای مطالبه گری صحیح و انقلابی در چارچوب قانون همچنین ایفای نقش عمرانی و جهادی توسط این مسئولان،به این مکان مقدس دعوت کردند تا با ارتباط بیشتر و دو سویه گره گشایی در این خصوص صورت گیرد.


فرمانده حوزه بسیج بقیه الله(عج) اضافه نمود در اولین جلسه ای که با حضور مسئولین مذکور،بسیج مساجد و محلات ناحیه،ساکنین و معتمدین کوی کارگر و کسبه ترتیب داده شد، در ابتدا امام جماعت که رکن اصلی مسجد می باشد ضمن خیر مقدم به حضار و تشکر از پایگاه بسیج به جهت شروع این حرکت قابل ستایش،به ذکر حدیث در خور این جلسه از امام حسن مجتبی(ع) پرداخت،
بدین شرح که آن امام بزرگوار می فرمایند
تجهل النعم ما اقامت و ان ذلت عرفت. یعنی نعمت ها را تا وقتی از دست بدهیم،قدر آنها را می دانیم.و دو نعمت بزرگ که عدم وجود آنها باعث سلب حیات واقعی از انسان می شود،
🔷 امنیت
🔷سلامتی
و اولویت مطالبات ما برقراری امنیت در محله کوی کارگر است که وجود مشکلات زیست محیطی،عمرانی و.. باعث شده تا مشکلات عدیده ای ناشی از آن در محله صورت گیرد که با همت مجدانه مسئولین می توان از بروز مشکلات ناگوار احتمالی جلوگیری کرد.
پس از آن چند تن از اهالی و کسبه محل مشکلات،نظرات و پیشنهادات خود را در این خصوص ارائه دادند که عمده آنها عدم وجود امنیت در محل بود و دلیل آن عدم رسیدگی دستگاه های اجرایی و خدمات رسانی است.
اهم مشکلات ذکر شده:
🔷 وجود منازل مخروبه که سبب تجمع اراذل،متعادین به انواع مواد مخدر
🔷عدم احداث پارک و فضای سبز
🔷ناجا به تنهایی قادر به برقراری امنیت در محل نیست
🔷بیکاری اکثر جوانان ساکن در محل

که این مشکلات با همت مسئولین انقلابی و به ویژه پایگاه بسیج رفع خواهد شد و همگی شاهد محله عاری از هرگونه بزه و ناهنجاری باشیم. پس از آن هر کدام از مسئولین حاضر توضیحاتی را در مورد تعهد خود در این خصوص ارائه دادند.
 
فرمانده حوزه بقیه الله(عج) در نهایت گفت،قصد داریم در همه مساجد که سنگرهای محکم الهی هستند و با پشتوانه شجره طیبه بسیج،مردم اقدام به  مطالبه گری  نمایند  و از این طریق قطعا کمتر مسئولی می تواند از انجام وظایف عامه خود شانه خالی کند و موجبات نارضایتی اهالی و شهروندان را میسر سازد . چون محوریت مسجد در حل مشکلات گوناگون یکی از آموزه های دینی و اسلامی است.

برچسب ها
0 دیدگاه

افزودن دیدگاه جدید