شناسه : 46592
یکشنبه, 11/05/1399 - 08:25
نویسنده : ostanhamedan
همدان/امام جمعه همدان

ممنوعیت واردات واکسن کرونا یک مسئله سیاسی نیست

مام جمعه همدان با بیان اینکه ممنوعیت واردات واکسن کرونا یک مسئله سیاسی نیست، گفت: واکسن آمریکایی در بسیاری از کشورهایی که مورد استفاده قرار گرفته با عوارض نامناسبی همراه بوده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج مساجد ومحلات همدان، آیت‌‌الله حبیب‌الله شعبانی در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته همدان، ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوا، با تأکید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در جامعه متدینین، اظهار داشت: به لحاظ تدین و تقوایی که در جامعه متدین وجود دارد، بیشترین میزان رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی را در مدت گذشته در این قشر شاهد بوده‌ایم.

وی با اشاره به اینکه ممنوعیت واردات واکسن کرونا یک مسئله سیاسی نیست، گفت: ورود واکسن از مجاری و کشورهای قابل اعتماد به داخل کشور یک مساله عقلانی است چرا که این موضوع را عقل حکم می‌کند، واکسنی که مورد تأیید نیست نباید وارد شود.

امام جمعه همدان با تأکید بر اینکه هیچ کس اجازه ندارد با سلامت جامعه بازی کند، مطرح کرد: واکسن آمریکایی در بسیاری از کشورهایی که مورد استفاده قرار گرفته با عوارض نامناسبی همراه بوده بنابراین نباید عدم ورود آن به کشور را یک مسئله سیاسی بدانیم.

وی با طرح این سئوال که چطور غرب ورود داروهای ضروری و بدون عوارض به کشور را تحریم کرده اما در واردات واکسن اصرار دارد، عنوان کرد: آنها دلشان برای ملت‌ ما نمی‌سوزد بلکه آنچه برای آنها مهم است مسائل مالی و اقتصادی است.

شعبانی افزود: دشمن در هر عرصه‌ای که احساس کند ما در آن در حال پیشرفت هستیم سریعاً آن را تحریم می‌کند و به دنبال کند کردن حرکت ما است.

وی با بیان اینکه با اعمال تحریم حرکت رو به جلو کشور کند شده اما متوقف نشده است، گفت: با اتکا به توان داخلی در حوزه بهداشتی توانستیم واکسن ایرانی تولید کنیم که تا به امروز عوارض زیادی نداشته و آزمایش‌های انسانی آن نیز با موفقیت انجام شده است.

نماینده ولی فقیه در استان همدان با تأکید بر اینکه در حوزه‌های مختلف نیز شاهد این پیشرفت و حرکت رو به جلو هستیم، مطرح کرد: در حوزه موشکی هم جوانان این مرز بوم در اوج تحریم‌ها، توان دفاعی کشور را به جایگاهی رسانده‌اند که امروز دشمن می‌داند اگر کوچکترین خطایی کند، پاسخ قاطع آن را خواهد دید.

وی با اشاره به اینکه دشمن مذاکره موشکی را مطرح می‌کند و برخی هم در داخل با آنها همراهی می‌کنند، اظهار داشت: اگر طرف مقابل پایبند به تعهدات خود بود، به برجام عمل می‌کرد، و لذا حالا که مذاکره موشکی مطرح می‌شود باید بدانیم که به دنبال خلع سلاح کشور هستند.

شعبانی با بیان اینکه توان موشکی ما دارای قدرتی بازدارنده است، گفت: اگر دشمن دارای توان مقابله با ما بود به جای آنکه از پشت دیوار بد و بیراه بگوید، حمله می‌کرد.

وی با اشاره به اتفاقاتی که در کنگره آمریکا رخ داد، خاطر نشان کرد: اگر این اتفاق در هر کجای دنیا رخ می‌داد، آمریکا به بهانه دموکراسی به آنجا حمله می‌کرد.

امام جمعه همدان با تأکید بر اینکه آمریکا به چاله‌‌ای افتاد که برای دیگران کنده بود، بیان کرد: مشکل ما با آمریکا ماهیت استکباری سیاستمداران این کشور است، بنابراین در برخورد با این کشور ما هرگز از آرمان‌های خود کوتاه نخواهیم آمد و این آمریکا است که باید از ماهیت زورگویی خود دست بردارد.

* راهکار حل مشکلات امروز دولت جوان انقلابی مجاهد پای کار است

وی با گلایه از ضعف نظارت مسئولان بر بازار مطرح کرد: آنچه مشخص است این است که با دستورالعمل و حرف زدن مشکلی حل نخواهد شد و نیازمند اقدام جدی هستیم.

نماینده ولی فقیه در استان همدان با بیان اینکه نه تنها با حرف زدن ارزانی نمی‌شود بلکه گاهی با حرف زدن برخی از افراد شاهد افزایش قیمت‌ها هستیم، عنوان کرد: راهکار حل مشکلاتی که امروز با آن مواجه هستیم، دولت جوان انقلابی مجاهد پای کار است.

وی با اشاره به انتخابات سال آینده، بیان کرد: ما دولتی می‌خواهیم که پای کار و دلسوز مردم باشد، نه از قشر مرفه‌نشین‌هایی که فرزندان آنها در خارج از کشور زندگی می‌کنند.

شعبانی با گرامیداشت ایام الله دهه فجر، مطرح کرد: امروز دشمن به دنبال تطهیر رژیم شاهنشاهی است، بنابراین لازم است تا تاریخ را دوباره بازخوانی کنیم و واقعیت‌ها را یادآور شویم.

وی ادامه داد: رضا شاه در سال 1320، 200 میلیون دلار را با خود از کشور خارج کرده، در حالی که اگر این ثروت در همان سال در کشور خرج می‌شد، بسیاری از مشکلات اقتصادی امروز وجود نداشت.

0 دیدگاه

افزودن دیدگاه جدید