شناسه : 23703
چهارشنبه, 07/17/1398 - 08:53
نویسنده : Khu_bebahan
پایگاه قمر بنی هاشم (ع)

مصاحبه با فرمانده پایگاه موفق در جشنواره مالک اشتر 98

توصیه میکنم به بسیجیان ، درست است ما دست خالی داریم در جنگ نرم با دشمن می جنگیم ؛ ولی اعتقاد دارم با صبر و تلاش دو چندان می توانیم دشمنان انقلاب را به زانو در بیاوریم ؛

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج مساجد و محلات از بهبهان ،مصاحبه با فرمانده پایگاه قمربنی هاشم(ع) از حوزه مقاومت شهید شمایلی ناحیه بهبهان سپاه حضرت ولی عصر(عج)استان خوزستان در خصوص فعالیت های پایگاه مقاومت بسیج ترتیب داده شد که از نظر می گذرانیم:

1-لطفاً خودتان را معرفی کنید ؟

با سلام و عرض ادب خدمت شما و همه بسیجیان حاضر در صحنه انقلاب ، اینجانب اکبر لطیفی مقدم فرمانده پایگاه قمر بنی هاشم پیرآباد زیر مجموعه حوزه شهید شمایلی شهر تشان، مدت دو سال است که در این سمت افتخار همراهی و همکاری با ناحیه مقاومت بهبهان را دارم.

2-چه اقداماتی در خصوص کمک به محرومین و نیازمندان انجام داده اید؟

در این خصوص باید عرض کنم صندوقی تحت عنوان خیرین و نیکوکاران روستا تشکیل دادیم و با عضویت حدود 50 نفر ،به تناسب وسع مالی که دارد ، هر ماه مبلغی را به این صندوق واریز می کند و پایگاه تحت عنوان خرید مایحتاج زندگی برای افراد کم بضاعت ، بسته هایی را تهیه به آنها اهدا می نماییم.

ضمن اینکه برای بیماران نیازمند هم به شکل نقدی به عنوان عیادت و با همکاری اعضای شورای پایگاه و فعالان فرهنگی مسجد انجام می دهیم . همچنین تعمیر و بازسازی منزل مسکونی برای چند نفر نیز با کمک خیرین از محل همین صندوق انجام می شود .

3- چه اقداماتی در خصوص آمادگی جسمانی در پایگاه انجام داده اید؟  

با توجه به اینکه اکثر بسیجیان ، جوانان هستند مسابقات ورزشی داخل روستا ، تست آمادگی جسمانی ، کوه پیمایی و پیاده روی بسیجیان و . . . برگزار می شود

4- چه اقدامی جهت تعامل و همکاری با امام جماعت مسجد ، هیئت امناء ، پیشکسوتان در اداره مسجد داشته اید ؟

اول اینکه بنده و 4 نفر از اعضای شورای پایگاه عضو هیئت امنا مسجد و همچنین امام جماعت  مسجد نیز عضو شورای پایگاه هستند ؛ پس عملاً مسجد و پایگاه یکی هستند.

در سال گذشته مسجد امام علی علیه السلام روستای پیرآباد جز مساجد برتر شهرستان بهبهان به لطف ارتباط دوطرفه و هماهنگ با ارکان مسجد شد .

5-چه اقداماتی جهت تحقق سند چشم انداز داشته اید؟

در خصوص تحقق چشم انداز با یاری خدا اقدامات خوبی انجام دادیم در حوزه تعلیم و تربیت ، کارهای اساسی انجام شده و در سال 97 حلقه برتر شهرستان هم شده ایم.

درکارهای گروهی فعالیت های فرهنگی و عمرانی خوبی انجام دادیم ؛ برگزاری جشن های ملی مذهبی از جمله نیمه شعبان ،  تشکیل هیئت مذهبی فعال در زمینه های فرهنگی ، برگزاری کلاس خانواده با حضور خواهران و برادران در زمینه تربیت فرزند از برنامه های شاخص در این زمینه است .

 6- چه اقداماتی در خصوص امر به معروف و نهی از منکر در سطح حوزه استحفاظی پایگاه انجام داده اید؟

در این زمینه پس از تشکیل شورای امر به معروف پایگاه اقدامات خوبی انجام گرفته از جمله فعالیت در فضای مجازی ، برگزرای همایش اعتیاد و راه های جلوگیری از آسیب اجتماعی جوانان را مورد توجه قرار دادیم.

7- چه اقداماتی در خصوص برنامه های مردم پایه از جمله هیئت منتظران موعود،یادواره شهداء، محرومیت زدایی، کمک به محرومین، خدمت رسانی، ایجاد اشتغال انجام داده اید؟

 هیئت ثارالله روستا یکی از فعال ترین هیئت های روستایی منطقه است که با افراد خیر ارتباطات خوبی برقرار کرده و توانسته چند کار اساسی در رفع محرومیت افراد روستا ااز جمله تعمیر و بازسازی دو منزل مسکونی، ساخت 2 چشمه سرویس بهداشتی در کنار مسجد ، ساخت و تعمیر دو پل کوچک در روستا همچنین برقراری کارگاه خیاطی با کمک اداره تبلیغات اسلامی شهرستان و سازمان فنی و حرفه ای شهرستان انجام دهد .

8- چه اقداماتی در خصوص ارتباط فراگیر و مستمر با اهالی و نخبگان محل جهت جذب چهره های موفق و تاثیر گذار انجام داده اید؟

من در ابتدا سعی کردم در شورای پایگاه از افراد با سواد و نخبه و حتی با نفوذ در بین مردم استفاده کنم که بتوانیم از نظراتشان استفاده کنیم که بسیار موفق نیز بوده ام ؛ ضمن اینکه جلساتی هم با فرهنگیان برگزار و نظرات آنها را دریافت و هر کدام که قابل انجام بوده را بکار گرفتیم.

 9- در پایان اگر مطلبی با مخاطبین و بسیجیان دارید بفرمایید؟

 توصیه میکنم به بسیجیان ، درست است ما دست خالی داریم در جنگ نرم با دشمن می جنگیم ؛  ولی اعتقاد دارم با صبر و تلاش دو چندان می توانیم دشمنان انقلاب را به زانو در بیاوریم ؛  پس دست به دست هم دهیم و برای نام و اعتلای انقلاب اسلامی کشورمان تلاش حداکثری انجام بدهیم.

برچسب ها
0 دیدگاه

افزودن دیدگاه جدید