شناسه : 20508
جمعه, 06/01/1398 - 00:58
نویسنده : gilan
ائمه جمعه زمینه حضور جوانان ایام محرم در مساجد را فراهم کنند

فعالان فرهنگی مساجد انسان‌هایی هنرمند هستند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج مساجد و محلات،

آیت‌الله رسول فلاحتی صبح پنجشنبه در همایش روز جهانی مساجد در مصلی امام خمینی(ره) رشت  با اشاره به اینکه فعالان فرهنگی مساجد انسان‌هایی هنرمند هستند، اظهار کرد: برای یافتن مسلمان خوب باید به دنبال میزان ارتباط وی با مسجد باشید.

وی ارتباط با مسجد را یکی از شاخص‌های انسان‌های عادل عنوان کرد و گفت: در روایات آمده است که اگر کسی در نزدیکی مسجد زندگی کند اما به مسجد نرود نباید با او مراوده و ارتباط داشت.

آیت الله فلاحتی در ادامه با تاکید بر اینکه جوانان و نوجوانان باید قدر حضور در مساجد را بدانند، گفت: حضور در مساجد و فعالیت در این مکان مقدس فضیلتی است که باید به آن فخر کرد.

امام جمعه رشت با اشاره به اینکه نسل جوان آینده‌ساز کشور و انقلاب است، تصریح کرد: نسل جوان باید علاوه بر حضور در مساجد به دنبال خودسازی خود نیز باشد زیرا مسجد بهترین مکان برای خودسازی انسان‌ها است.

وی با بیان اینکه ما مأمور هستیم تا افراد به راه به سمت بهشت هدایت کنیم، بیان کرد: عده‌ای که بیان کردن ما وظیفه نداریم مردم را به سمت بهشت هدایت کنیم در فهم دین نقص دارند.

آیت الله فلاحتی با تأکید بر لزوم توجه جوانان مسجدی به مطالعه،  افزود: نسل جوان فعال در مساجد باید کتاب‌های شهیدان دستغیب و مطهری را مطالعه کنند زیرا به سوالات اخلاقی و شبهات ایجاد شده برای جوانان پاسخ داده خواهد شد.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با اشاره به نزدیک بودن ایام محرم، تصریح کرد: اینکه در کنار کوچه‌ها و خیابان‌ها تکیه زده می‌شود اشکالی ندارد اما بهتر است تا این فعالیت‌ها در مساجد انجام شود.

وی در ادامه از ائمه جمعه مساجد خواست تا اجازه دهند جوانان در ایام محرم و صفر با همان شور حسینی که مدنظرشان است در مساجد حضور پیدا کنند و به بهانه خراب شدن برخی وسایل مسجد از حضور آن‌ها جلوگیری نشود.

امام جمعه رشت با تأکید بر لزوم همراهی ائمه جمعه با جوانان در ایام محرم و صفر، گفت: نسل جوان نیز باید در نوع برخورد خود با متولیان مساجد و رئیس سفیدان با احترام عمل کنند.

وی همچنین به وضعیت ظاهری برخی جوانان با سیره شهدا اشاره کرد و افزود: ائمه جماعات مساجد باید سیره شهدا را به نسل جوان منتقل کنند.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با انتقاد از برگزاری برخی کلاس‌های غیراخلاقی همانند آموزش رقص در برخی نقاط گیلان، اظهار کرد: ما اجازه نمی‌دهیم تا باور دختران و بانوان ما را منحرف کنند.

0 دیدگاه

افزودن دیدگاه جدید