شناسه : 41670
دوشنبه, 09/03/1399 - 08:42
نویسنده : azsharghi
فرمانده سپاه مرند:

پنجم آذر مرحله جدید رزمایش کمک مومنانه در مرند اجرا می‌شود

فرمانده سپاه مرند گفت: تاکنون تعداد ۱۹ هزار و ۹۸۰ بسته کمک مومنانه در این شهرستان توزیع شده و در روز پنج آذر نیز مرحله دیگر این رزمایش جهت کاهش مشکلات ناشی از آسیب‌های کرونا اجرا خواهد شد.

1

محمدرضا هنرور در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه برنامه‌های گرامیداشت هفته بسیج امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا با محوریت فضای مجازی برگزار می شود، گفت: تعداد ۱۱۰ عنوان برنامه عمومی و هفت برنامه شاخص برای این هفته پیش بینی شده است .

وی با تاکید بر ضرورت به حداقل رساندن دورهمی های خانوادگی گفت: در شرایط کرونایی نیز که امکان برگزاری برنامه ها بصورت جمعی امکان پذیر نیست، در خانه ها، هر خانواده به عنوان یک پایگاه بسیج در نظر گرفته شده تا پدران و افرادی که در جبهه ها حاضر بودند از خاطراتشان به جوانان بگویند.

هنرور در خصوص برنامه های هفته بسیج نیز خاطرنشان کرد: در این هفته علاوه بر دیدار با امام جمعه مرند، زنگ بسیج روز پنج آذر با هماهنگی آموزش و پرورش نواخته می شود و برنامه شاد نیز به مدت نیم ساعت به این موضوع اختصاص خواهد یافت.

وی اظهار کرد: در این هفته همچنین، در قالب طرح شهید حاج قاسم سلیمانی، تیم های غربالگری و بهداشتی در پایگاه های مقاومت تشکیل می شود.

هنرور گفت: پخش و بارگذاری برنامه صدای بسیج در فضای مجازی، برگزاری یادواره های شهدا بصورت مجازی، پخش مصاحبه و زندگینامه شهدا، برگزاری کارگاه های مجازی کاهش آسیب های اجتماعی و مسابقات فرهنگی از متن وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی از جمله دیگر برنامه های گرامیداشت هفته بسیج در مرند است.

وی افزود: همچنین در هفته بسیج، گروه های جهادی و آمران به سلامت در مراکز پر تراکم شهرستان حاضر شده و با اهدای ماسک مردم را به رعایت پروتکل های بهداشتی تشویق خواهند کرد.

فرمانده سپاه مرند در ادامه ضمن اشاره به برگزاری جشنواره مالک اشتر با حضور شورای فرماندهی گفت: در هفته بسیج همچنین در راستای محرومیت زدایی، ۲ باب خانه مددجویی تحویل داده خواهد شد.

0 دیدگاه

افزودن دیدگاه جدید