شناسه : 41554
شنبه, 09/01/1399 - 12:24
نویسنده : ostanhamedan
همدان/فرمانده سپاه ناحیه ملایر خبر داد

اجرای بیش از 100عنوان برنامه طی هفته بسیج در ملایر

فرمانده سپاه ناحیه ملایر از اجرای بیش از 100عنوان برنامه در هفته بسیج خبر داد و گفت: با توجه به شیوع گسترده ویروس کرونا و اعمال محدودیت‌های جدید، حدود 70درصد این برنامه‌ها به صورت مجازی برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج مساجدومحلات همدان، سرهنگ سیدجواد حسینی به مناسبت آغاز هفته بسیج در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مرحله دوم غربالگری کرونا در قالب طرح بزرگ «حاج قاسم سیلمانی» در این شهرستان در دستور کار قرار دارد که در این طرح بیش از 2هزار نفر از بسیجیان ملایر شامل پزشک، پرستار و بهورز به‌کار گرفته می‌شوند.

وی افزود: روز پنجشنبه در این طرح افراد بیمار و مشکوک به کووید19 شناسایی و برای ادامه درمان در منزل و یا ارجاع به بیمارستان معرفی می‌شوند.

فرمانده سپاه ناحیه ملایر افزود: در مرحله نخست طرح غربالگری کرونا، 300نفر از بسیجیان ملایر حضور پیدا کردند که در مرحله دوم به علت حجم بالای کار و غربالگری بیش از 300هزار نفر از جمعیت این شهرستان، بیش از 2هزار بسیجی به‌کار گرفته شده است.

وی به نقش اثرگذار بسیج در عرصه‌های مختلف همچون مقابله با ویروس کرونا اشاره و بیان کرد: در ابتدای شیوع ویروس کرونا 50شبانه‌روز نیروهای بسیجی در کنار نیروی انتظامی در زمینه محدودیت‌های تردد در ورودی و خروجی ملایر فعال بودند.

حسینی ادامه داد: برای گندزدایی و ضدعفونی کردن معابر، بانک‌ها، دستگاه‌های اجرایی، اماکن عمومی، شهر و روستا 30گروه جهادی با استفاده از خودرو و ماشین‌آلات خود به صورت شبانه‌روزی اقدام کردند و این طرح همچنان تداوم دارد.

وی با اشاره به ورود جدی بسیج در تولید ماسک گفت: در این راستا حدود 30کارگاه تولید ماسک در سطح شهرستان راه‌اندازی شد و بین 10تا 15هزار عدد ماسک روزانه تولید و علاوه بر توزیع در سطح شهرستان و استان به استان‌های دیگر نیز ارسال شد.

فرمانده سپاه ناحیه ملایر افزود: بسیجیان ملایر برای کمک به آسیب‌دیدگان از کرونا، در قالب گروه‌های جهادی در کنار دیگر ارگان‌ها، به فرمایشات رهبر معظم انقلاب مبنی بر اجرای طرح کمک‌ مومنانه لبیک گفتند و در مجموع طی چند مرحله 25هزار بسته معیشتی تهیه و در بین افراد نیازمند، آسیب‌دیده و محروم توزیع شد.

وی پرداخت 30مورد اجاره بهای نیازمندان، کشتار حدود 290راس گوسفند و توزیع در بین نیازمندان در قالب بسته‌های پروتئینی، توزیع ۵۰ هزار قرص نان، توزیع 115کارت هدیه 200هزار تومانی و تهیه و توزیع 38سری جهیزیه برای نوعروسان نیازمند را از دیگر اقدامات بسیجیان و حوزه‌ها و پایگاه‌های مقاومت بسیج این شهرستان عنوان کرد.

حسینی به حضور میدانی بسیجان ملایری در قالب گروه‌های جهادی در استان‌های سیل‌زده و زلزله‌زده و ارسال کمک‌های نقدی و غیرنقدی به مبلغ یک میلیارد و 500میلیون تومان به استان‌های سیل‌زده اشاره کرد و ادامه داد: در عرصه کشاورزی نیز 52نفر از مهندسان کشاورزی بسیجی 156روستا را با اجرای 250هکتار کشت آبی و 400هکتار کشت دیم پوشش دادند.

وی همچنین به فرا رسیدن هفته بسیج و اجرای بیش از 100عنوان برنامه در این هفته اشاره و بیان کرد: با توجه به شیوع گسترده ویروس کرونا و اعمال محدودیت‌های جدید، حدود 70درصد این برنامه‌ها به صورت مجازی برگزار می‌شود.

فرمانده سپاه ناحیه ملایر بازدید از حوزه‌ها و پایگاه‌های مقاومت بسیج نمونه، برپایی ایستگاه سلامت توسط پایگاه‌ها و حوزه‌های مقاومت بسیج و توزیع ماسک و بسته‌های بهداشتی رایگان، دیدار با امام جمعه ملایر با تعداد محدودی از بسیجیان، آزادسازی چند تن از زندانیان غیرعمد، حضور گروه‌های بسیجی در بین مردم با لباس‌های مشخص و تذکر به مردم در خصوص رعایت پروتکل‌های بهداشتی را از جمله برنامه‌های هفته بسیج برشمرد.

وی به نواختن زنگ بسیج در سامانه شاد، برگزاری چند یادواره شهدا به صورت مجازی، روایتگری پیشکسوتان بسیج در فضای مجازی، حمایت از کارآفرینان با کمک دستگاه‌های اجرایی مرتبط، اعزام تیم جامعه پزشکی به مناطق کمتر برخوردار و معاینه رایگان و پایش سلامتی در این محله‌ها همزمان با هفته بسیج اشاره کرد.

حسینی گفت: قرار است سه روز از هفته بسیج در ملایر به پویش نذر خون اختصاص یابد و اقشار مختلف بسیج برای اهدای خون حضور پیدا کنند.

وی پویش سلیمانی‌ها را یکی از برنامه‌های محوری هفته بسیج در ملایر عنوان کرد و اظهار داشت: در این طرح هر پایگاه مقاومت بسیج یک خدمت را به مردم ارایه می‌دهد.

فرمانده سپاه ناحیه ملایر دیدار با خانواده معظم شهدا در درب منازل با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، یک روز ارایه مشاوره حقوقی، حضور مهندسان کشاورزی در بین کشاورزان و برگزاری تور ایست و بازرسی را از دیگر برنامه‌های این هفته برشمرد.

وی یادآور شد: مرحله دیگری از کمک‌های مومنانه نیز در ششم آذر اجرا می‌شود که در حال حاضر یک‌هزار بسته معیشتی تهیه شده و در تلاش هستیم این تعداد را به 2هزار بسته برسانیم و در بین بیماران مبتلا به کووید19 توزیع کنیم.

حسینی گفت: در هفته بسیج طرح‌هایی همچون سه منزل مددجویی در روستاهای بهاره، کلیل‌آباد و خردمند، دیوار کشی مدرسه در روستای دهنو، 6کارگاه اقتصادی مقاومتی در زمینه سبدبافی در روستاهای علوی، آبدر، بوربور، الفاوت، ملایر و اسلامشهر آق‌گل و کارگاه‌های خیاطی در ملایر، توچغاز و رضوانکده افتتاح می‌شود.

وی توزیع 500بسته نوشت‌افزار بین دانش‌آموزان نیازمند، توزیع پنج سری جهیزیه برای نوعروسان نیازمند و تهیه و توزیع سه دستگاه تبلت برای دانش‌آموزان را از دیگر کمک‌های بسیجیان در این هفته عنوان و بیان کرد: امسال سمت و سوی کمک‌های مومنانه را به بیشتر به سمت ارایه کمک به آموزش نیازمندان هدایت کرده‌ایم.

فرمانده سپاه ناحیه ملایر با بیان اینکه به دلیل شیوع ویروس کرونا همایش بزرگ بسیجیان در پنجم آذر امسال برگزار نمی‌شد اظهار داشت: در همین راستا کاروانی با عنوان «آوای خدمت» با حضور خودروها و موتورسیکلت‌ها با آرم بسیج که هر کدام نماینده یک قشر از بسیج است، در سطح شهر حرکت می‌کنند و نسبت به ضدعفونی معابر و اماکن اقدام و پس از آن با حضور در مناطق مختلف شهر، مشکلات را احصا و نسبت به رفع آن اقدام می کنند.

0 دیدگاه

افزودن دیدگاه جدید