شناسه : 41232
یکشنبه, 08/25/1399 - 08:00
نویسنده : kermanshah
فرمانده سپاه شهرستان سرپلذهاب :

یادآور زلزله سرپل ذهاب/اقدامات سپاه و بسیج تا روز آخر تداوم دارد

فرمانده سپاه شهرستان سرپلذهاب گفت زلزله سرپلذهاب علی رغم مصیبت و سختیهای بسیار حاوی تصاویر زیبایی از مهربانی و همدلی مردم با زلزله زدگان بود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج مساجد و محلات سپاه حضرت نبی اکرم(ص)استان کرمانشاه،

سرهنگ نوروز اکبری گفت : زلزله سال ۱۳۹۶ در سرپلذهاب مصیبت و سختیهای بسیاری داست اما در کنار این آلام و مصیبتها صحنه های بسیار زیبایی از همدلی و مهربانی و نوعدوستی مردم با زلزله زدگان قابل مشاهده بود .

وی افزود : سپاه و بسیج از روز اول بعداز زلزله در کنار مردم بودند و از مرحله امدادو نجات تا آواربرداری و اسکان و بازسازی در وسط میدان حضور داشتند .

فرمانده سپاه شهرستان تصریح کرد : بیش از ٧ سپاه استانی درلبیک به ندای رهبر انقلاب و بادستور فرماندهی محترم کل سپاه برای کمک به زلزله زدگان راهی سرپلذهاب شدند و در تقسیمات صورت گرفته توسط استاندار کرمانشاه مناطق روستایی شهرستان که بیش از ۵ دهستان بزرگ بود را تحویل گرفتند.

ایشان بااشاره به نقش گروههای جهادی در بازسازی مناطق زلزله زده روستایی اذعان داشت : گروههای جهادی بسیج بسیاری به سرپلذهاب آمده ودر کار بازسازی واحدهای مسکونی به مردم کمک کردند و علاوه بر بازسازی منازل کارهای عمرانی بسیاری در زمینه مدرسه سازی ، ساخت مسجد، آبرسانی و ... انجام دادند که هنوز تداوم دارد.

وی درپایان افزود : سه سال از زلزله سال ۱۳۹۶ گذشت و شهرستان امروز سیمای یک شهرزلزله زده را ندارد اما مردم هنوز مشکلاتی دارند که امیدوارم با تلاش مسئولین این مشکلات باقیمانده نیز مرتفع گردد.

0 دیدگاه

افزودن دیدگاه جدید