شناسه : 39430
سه شنبه, 07/08/1399 - 21:29
نویسنده : kordestan

در آخرین  روز از هفته دفاع مقدس با حضور سردار مالکی مدیرکل حفظ آثار و ارزشهای دفاع مقدس کردستان، مدیر سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح و پیشکسوتان عرصه جهاد و شهادت،  یادواره شهدا(آبروی محله و افتخار کوچه ها) به مناسبت گرامیداشت شهدای منطقه قروچای و شهیده سمیرا حسین پناهی در دهستان قروچای برگزار شد.

در این مراسم اسعد فاروقی امام جمعه قروچای ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس و یاد و خاطره شهدای هست سال دفاع مقدس بیان داشت: شهادت تنها واژه و اصطلاحی است که متعلق به شریعت اسلام است و دشمنان دین اسلام تاکنون نتوانستند این موضوع مهم را از اسلام جدا نمایند.

وی ضمن تبریک به مردان و زنانی که در طول تاریخ در تقابل حق و باطل خونشان بخاطر حق ریخته شده است افزود: کسانی که خون سرخ آنان برای اعتلای کلمه الله به زمین می ریزد باید اسم شهید بر آنان گذاشته شود و عذاب جهنم برای کسانی است که اقدام به ریختن خون انسانهای پاک می نمایند.

امام جمعه قروچای گفت: هر کدام از ما از طرف خداوند در تقابل حق و باطل مورد آزمایش قرار می گیریم و کسانی که مسیر خود را در راه شهادت و پیروی از حق و حقیقت انتخاب می کنند نزد خدای متعال سربلند از آزمایش بیرون خواهند آمد و هزاران مرتبه مقام شامخ شهادت آراسته و مبارک مردان و زنانی باد که جان و هستی خود را فدای راه خدا کرده اند.

وی با اشاره به دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران گفت: آرزوی ملت ایران استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی بود که مردم همیشه در صحنه کشورمان با شعار الله اکبر و مشت های گره کرده و سینه سپر جان خود را فدای آسایش مردم کردند و در جنگ 8ساله و دفاع مقدس همان کسانی حضور داشتند که انقلاب اسلامی را رقم زده بودند.

امام جمعه قروچای افزود: زمانی که انقلاب اسلامی تازه به پیروزی رسیده و نوپا بود دشمنان ایران و انقلاب برای سلطه به این کشور اسلامی جنگی نابرابر را برما تحمیل کردند و رزمندگان غیور با رشادت و دلاوری از همه هستی خود گذشتند و  نگذاشتند یک وجب از خاک این مرز و بوم به دست دشمن بیفتد..

وی در ادامه گفت: شهیدان گرانقدر و والا مقام بخاطر دفاع از ملت و کشورشان از همه هستی خود گذشتند تا امنیت و آرامش را برا ی مردمشان فراهم نمایند و امنیت امروز کشور ایرن اسلامی مرهون از خود گذشتگی شهداست.
 امام جمعه قروچای گفت: استکبار جهانی وقتی دیدند که توان مقابله از طریق جنگ سخت با ایران اسلامی را نداشتند از طریق جنگ نرم وارد مملکت ما شده اند و می خواهند هویت ملی و اسلامی را از جوانان این مرز و بوم بگیرند و نسل جدید را از بدنه نسل اول و دوم انقلاب جدا کنند.

وی با بیان اینکه نهادینه شدن فرهنگ ایثار و شهادت در بین مردم نقش بسیار مهمی در پیروزی کشورمان در دوران جنگ تحمیلی و سایر موفقیت های کشور در دوران پس از جنگ داشت افزود: دشمنان تحمل مشاهده پیشرفت انقلاب اسلامی را از نظر علمی و معنوی ندارد و از راه های مختلف می کوشند تا یاد شهدا از جامعه اسلامی زدوده شود اما مردم ما با بصیرت و آگاهی خود این نقشه ها را باطل می کنند.

 مدیرکل حفظ آثار و ارزشهای دفاع مقدس با خانواده های معسرین بسیجی و پیشکسوتان عرصه جهاد و شهادت دیدار کرد و از نزدیک در جریان مشکلات آنان قرا گرفت.

 در این مراسم از خانواده شهیده سمیرا حسین پناهی، بخشدار مرکزی و فرمانده عملیاتی حوزه شهید کاظمی قروچای تجلیل شد.

0 دیدگاه

افزودن دیدگاه جدید