شناسه : 39240
شنبه, 07/05/1399 - 21:50
نویسنده : kordestan
ماموستا عبدالسلام محمدی امام جمعه دهگلان

ما وظیفه داریم از این انقلاب به خوبی حراست و پاسداری کنیم

ماموستا عبدالسلام محمدی امام جمعه دهگلان گفت: فرهنگ ایثار و شهادت در بین مردم نقش بسیار مهمی در پیروزی کشورمان در دوران جنگ تحمیلی و سایر موفقیت‌های کشور در دوران پس از جنگ داشت

مراسم یاد واره (شهدا آبروی کوچه و افتخار محله ها) به مناسبت دو یادگار دوران دفاع مقدس شهیدان کریم مشیرپناهی و محمدصدیق خالدیان در روستای علی آباد مشیر با حضور مردم ومسئولان شهرستان دهگلان استان کردستان برگزار شد.
در این مراسم ماموستا عبدالسلام محمدی امام جمعه دهگلان با تاکید بر اینکه این انقلاب به برکت خون پاک شهدا و رشادت‌های ملت رشید ایران و بر پایه دین و فرهنگ و بر مبنای ارزش‌ها بنا شده است، خاطر نشان کرد: ما وظیفه داریم از این انقلاب به خوبی حراست و پاسداری کنیم.
وی با بیان اینکه نهادینه شدن فرهنگ ایثار و شهادت در بین مردم نقش بسیار مهمی در پیروزی کشورمان در دوران جنگ تحمیلی و سایر موفقیت‌های کشور در دوران پس از جنگ داشت افزود: دشمنان تحمل مشاهده پیشرفت انقلاب اسلامی را از نظر علمی و معنوی ندارد و از راه‌های مختلف می‌کوشند تا یاد شهدا از جامعه اسلامی زدوده شود، اما مردم ما با بصیرت و آگاهی خود این نقشه‌ها را باطل می‌کنند.

امام جمعه دهگلان با اشاره به شرایط ایران اسلامی در طول دوران هشت سال جنگ تحمیلی تصریح کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی در شرایطی جنگ بر ما تحمیل شد که ما هیچگونه آمادگی برای یک جنگ هشت ساله نداشتیم.
ماموستا محمدی گفت: زمانی که انقلاب اسلامی تازه به پیروزی رسیده ونوپا بود دشمنان ایران وانقلاب برای سلطه به این کشور اسلامی جنگی نابرابر را برما تحمیل کردند ورزمندگان غیور با رشادت ودلاوری از همه هستی خود گذشتند ونگذاشتند یک وجب از خاک این مرزوبوم به دست دشمن بیفتد.
امام جمعه دهگلان با بیان اینکه نام بردن از شهدا افتخار و عزت به ارمغان خواهد داشت گفت: هر کس بخواهد از ویژگی‌های سرزمین خود اسم ببرد ابتدا باید شهیدان دیار خود را معرفی کند و با نام شهیدان از افتخارات کوچه و محله خود نام ببرد
درپایان مراسم از خانواده‌های شهیدان کریم مشیر پناهی ومحمد صدیق خالدیان تجلیل شد.

0 دیدگاه

افزودن دیدگاه جدید