شناسه : 39125
چهارشنبه, 07/02/1399 - 21:54
نویسنده : gilan12

‍بمناسبت هفته دفاع مقدس؛

زندگینامه سردار شهید اصغر شفیعی کیسمی

▫️او در فروردین ۱۳۴۱ در یک خانواده روستایی، مذهبی وکشاورز در روستای کیسم بالا از توابع شهرستان آستانه اشرفیه متولد شد. دوران ابتدایی را درزادگاهش به پایان برد وبرای ادامه تحصیل به شهرستان آستانه اشرفیه رفت ودوران راهنمایی ودبیرستان را دراین شهر ادامه داد تا اینکه آخرهای تحصیل همزمان شد با انقلاب و پیروزی آن ، ایشان همچون دیگر انقلابیون به فعالیتهای انقلابی پرداخت عضو انجمن اسلامی شد و در عرصه های فرهنگی وعمرانی محل فعالیت داشت علاقه زیادی به امام خمینی رضوان الله تعالی داشت.
▫️باشروع جنگ تحمیلی احساس مسئولیت کرد و علاقه زیادی به جبهه رفتن در خود دید به همین دلیل سال ۶۰ عضو بسیج شهرستان شد دوره آموزشی را پشت سر گذاشت وعازم کردستان شد و در گردان عملیاتی جندالله سنندج به فعالیت پرداخت رشادت ،شجاعت ،ایثار و ازخودگذشتگی درعملیاتها باعث شد زبانزد عام و خاص از جمله همسنگرانش  شود. این گردان متشکل از نیروهای زبده ،چریکی بوده که کومله و دمکرات ازاین گردان وحشت داشتند.
▫️این شهید عزیز بعداز مدت کوتاهی بدلیل لیاقت های فراوان به فرماندهی گردان منصوب شد. ایشان بعد از شهادت همرزمانش احساس تنهایی می کرد و آرزوی شهادت از راز ونیازهای شبانه وی بود . بارها از جانب کومله و دموکرات تهدید شد و برای سر وی جایزه تعیین کردند تا اینکه هفتم دی ماه ۶۲ در یک عملیات در عباس آباد بانه با ضدانقلاب که از بمب باران هوایی صدام پشتیبانی می شدند زخمی و توسط کومله دموکرات محاصره و با تیر خلاصی به همراه ۵۵ تن از بهترین نیروهای کردستان به شهادت رسید🥀
▫️وی در مناجات شبانه اش آرزوی شهادت می کرد دعایش مستجاب شد و در ۱۵ دی ماه ۶۲ پس از تشیع جنازه باشکوهش درشهرستان آستانه اشرفیه به زادگاهش کیسم در جوار دیگر شهدا به خاک سپرده شد روحش شاد.
✍🏻از وصایای ایشان به مادر این بود اگر به شهادت رسیدم ، شوق شهادت در راه خداداشته ام و من این را برگزیدم .به پاس رشادت ، ایثار و از جان گذشتگی این دلیر سرباز اسلام مردم منطقه کیسم پیشنهاد بلوار جدیدالاحداث جاده کیسم از میدان آقاسید جلال الدین اشرف به طرف پل کیسم به نام ایشان به شورا شد که طی نامه شماره ۶/۹۵/۲۲/۳۸۷۷ به تاریخ ۹۵/۲/۲۹ شهرداری آستانه اشرفیه به نام سردار اصغر شفیعی کیسمی تصویب شد همچنین بعداز پیگیریهای مکرر مجددا" طی نامه شماره ۶/۹۸/۱۵/۱۶۴۱۳ به تاریخ ۹۸/۱۰/۱۶ تندیس ای شهید گرانقدر در ابتدای بلوار نصب گردد واین اتفاق روز گذشته ۹۹/۶/۳۱ با حضور شهردار و اعضای شورای شهر وخانواده محترم این شهید عزیز به بهره برداری رسید.
به روح بلند امام عزیز و همه شهدا ، حاج قاسم سلیمانی و شهید اصغر شفیعی صلوات
یاوررسانه ناحیه مقاومت بسیج آستانه اشرفیه 

0 دیدگاه

افزودن دیدگاه جدید