شناسه : 39018
دوشنبه, 06/31/1399 - 21:05
نویسنده : kordestan
فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان

باید از تمام اندوخته‌های دفاع مقدس در مسیر عمران و آبادانی کشور استفاده کنیم.

سردار سیدصادق حسینی : شروع جنگ یعنی شروع افتخارات

سردار سیدصادق حسینی در نشست خبری تشریح ویژه برنامه‌های هفته دفاع مقدس در کردستان اظهار کرد: شروع جنگ یعنی شروع افتخارات این ملت و شروع تهاجم دشمن، یعنی شروع بروز شجاعت همه قشرها در مسیر ایستادگی است.

دفاع مقدس به مانند یک گنجینه است که هر روز  درس تازه ای را به ما می آموزد.

سردار حسینی عنوان داشت: دفاع مقدس یک برهه عزت‌آفرین و وحدت‌بخش ایران اسلامی است و هشت سال دفاع مقدس یک سند عظیم و ایستادگی و شجاعت ملت ایران است.

فرمانده سپاه کردستان بیان کرد: پیروزی هشت سال دفاع مقدس نتیجه ایمان قوی و شجاعت ملت سرلحشور ایران در دفاع از آرمان های این انقلاب  است.

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان در ادامه سخنان خود اظهار کرد: وظیفه همه مردم به ویژه نخبگان جامعه این است که حضور گسترده مردم در عرصه های مختلف را هموار ساخته و در برابر دشمنان با انسجام و اتحاد ایستادگی نمایند

وی با عنوان اینکه نبرد مردمی و دین‌محوری و رهبری کاریزماتیک موجب پیروزی در جنگ تحمیلی شد، گفت: شیوه و آئین رهبری جنگ امروز یک متد و الگوی درس آموز برای همه ملت آزادیخواه جهان است که این روش می‌تواند پیروزی قطعی محور مقاومت و شکست رژیم جعلی را رقم بزند.

فرمانده قرارگاه استانی شهید شهرامفر با اشاره به تلاش آمریکای جهانخوار برای ارتباط دادن کشورهای سرسپرده خود با برخی کشورهای عربی و همچنین تلاش برای بازگشت خودکار تحریم‌های قبل از عهدنامه برجام افزود: مجلس ما وظیفه دارد یک طرح سه فوریتی را ارائه و خروج از همه تعهدات برجام را تصویب کند و همه باید از این طرح حمایت کنند.

سردار حسینی افزود: اگر دشمنان ما اهداف شوم خویش در عرصه تحریم ها را دنبال کنند ما باید یکپارچه از حقوق بر حق کشورمان دفاع کنیم و اصحاب رسانه در کنار نخبگان جامعه وظیفه ای خطیر برعهده دارند

وی اظهار کرد: پیروزی خون بر شمشیر بعد از صحنه کربلا بار دیگر در جنگ تحمیلی اتفاق افتاد و همه به چشم خود دیدیم.

سردار حسینی گفت: رزمندگان و کل ملت ایران 8 سال تلاش کردند و توانستند دشمنان را با شکست سخت از کشور بیرون کنند.

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان به حضور پر رنگ سپاه در دوران دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: در همه عملیات ها بسیجیان نقش محوری داشتند و امروز هم وظیفه داریم از اندوخته های دفاع مقدس برای بازسازی کشور استفاده کنیم.

وی اضافه کرد: در سنوات گذشته این ایام با رژه نیروهای مسلح آغاز می‌شد اما  این روزها و به واسطه شیوع ویروس کرونا بخش زیادی از برنامه‌ها دستخوش تغییر شد و بهره‌گیری از ظرفیت فضای مجازی بیشتر مورد توجه قرار گرفته است.

فرمانده سپاه کردستان عنوان کرد: نخستین برنامه هفته دفاع مقدس امسال در کردستان تجلیل از پیشکسوتان در محصر مقام معظم رهبری است که بصورت زنده پخش می‌شود.

وی در ادامه با ارائه آماری از عملیات‌های مختلف در دوران هشت سال دفاع مقدس، گفت: در اکثر این عملیات‌ها سپاه حضور داشته و پرچم دار بوده و بسیجیان نقش محوری و اصلی داشته‌اند.

سردار حسینی افزود: امروز هم رسالت دیگری داریم که باید با بهره‌گیری از تمام اندوخته‌های دفاع مقدس در مسیر عمران و آبادانی کشور استفاده کنیم.

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان از توزیع ۵۰۰ مورد جهیزیه در بین زوج های نیازمند در سال گذشته اشاره کرد و گفت: در ایام هفته دفاع مقدس شاهد افتتاح ۵۰۰ خانه محرومین در استان خواهیم بود.

وی افزود: در همین هفته شاهد کلنگ زنی ۲۹۱ پروژه با اعتباری بالغ بر ۱۴۰ میلیارد ریال خواهیم بود که تا پایان سال ۱۴۰۰ به بهره برداری خواهند رسید.

سردار حسینی همچنین از برگزاری فاز دوم مرحله دوم رزمایش کمک مؤمنانه در سطح استان در هفته دفاع مقدس خبر داد و گفت: روند کمک های معیشتی به نیازمندان تداوم خواهد داشت و روز به روز بر مشارکت خیرین در این عرصه افزوده می شود.

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان اعلام کرد: ۶۰ عنوان برنامه و ۸۰۰ مورد برنامه در هفته دفاع مقدس برگزار خواهد شد که برپایی درمانگاه های صلواتی,برگزاری همایش تجلیل از پیشکسوتان عرصه ایثار و شهادت, افتتاح طرح های محرومیت زدایی و برپایی نمایشگاه فرهنگی دفاع مقدس از جمله مهمترین برنامه های این هفته خواهد بود..

0 دیدگاه

افزودن دیدگاه جدید