شناسه : 37702
چهارشنبه, 04/11/1399 - 22:24
نویسنده : kermanshah28
حوزه حضرت زینب (س) ناحیه هرسین

افزایش مهارت متربیان و کارآمد کردن حلقه های صالحین

با شیوع ویروس کرونا ، حلقه تربیتی معرفتی وبصیرتی شهید حسینعلی کریمی (حلقه جوانان)پایگاه شهیده ناهید فاتحی کرجو، با رویکرد افزایش مهارت متربیان از ابتدای افتتاح کارگاه ماسک و دستکش توسط فرهنگی خانواده سپاه ، به طور جهادی هر هفته یک روز در تولید دستکش و ماسک مشارکت کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج مساجد و محلات، از ابتدای سال جدید و همزمانی آن با شیوع بیماری کرونا ، متربیان حلقه تربیتی معرفتی بصیرتی شهید حسینعلی کریمی (حلقه جوان ) پایگاه شهیده ناهید فاتحی کرجو با مشارکت و حضور هر هفته یک روز، در قالب گروه جهادی ، در کارگاه تولید ماسک و دستکش سپاه ناحیه هرسین ، همکاری نموده و ازنظرکارآمدی و ارتقاء مهارتی آموزش لازم را کسب کردند.

خواهر چراغ بیگی فرمانده و مربی پایگاه در این راستا گفت : پس از شیوع بیماری کرونا برطبق جلسه ای که با اعضای شورای پایگاه و سرگروه ها در فضای مجازی داشتیم ، مقررشد متربیان جوان را با مشارکت دادن در کارهای جهادی به جهت مقابله با کرونا تربیت کرده و کسانی که زمینه و استعداد های کارهای مهارتی دارند و را با هدف افزایش کارآمدی به کارگاه تولید ماسک و دستکش ، در قالب گروه جهادی شهید حاج قاسم سلیمانی به همکاری دعوت کرده و در آنجا در کنار کسب معرفت و مباحث تربیتی ، متربیان مهارت هایی چون خیاطی ، تولید دستکش و ... را کسب نمایند.

وی گفت در این طرح که از ابتدای ماه مبارک رمضان شروع شد و تاکنون هم ادامه دارد، اعضای گروه جهادی شهید حاج قاسم سلیمانی که متشکل از فرمانده پایگاه و هشت نفر از متربیان فعال بود به طور منظم هرهفته یک روز، در کارگاه  ماسک و دستکش ، مشارکت بعمل رسانده و در کنار کسب مهارت ، مباحث تربیتی و معرفتی نیز به آنها ارائه شد.

چراغ بیگی همچنین تصریح کرد:  متربیان گروه جهادی پایگاه شهیده ناهید فاتحی کرجو، ضمن انجام همکاری در تولید ماسک و دستکش برنامه های فرهنگی مانند برگزاری جشن میلاد امام حسن(ع) را درکارگاه تولید ماسک و دستکش فرهنگی خانواده سپاه ناحیه هرسین برگزار کردند.

وی در پایان ضمن قدردانی و تشکراز همه جهادگران عرصه سلامت وخصوصا فرمانده سپاه ناحیه هرسین و واحد فرهنگی خانواده سپاه ، جناب آقای کرمی ، اظهار داشت : سپاه ناحیه هرسین و حوزه ها و پایگاه های برادر و خواهر در طول این مدت ثابت کردند که می توان تهدید ها را به فرصت های سازنده و کارآمد تبدیل کرد، به طوری که بسیجیان پایگاه شهیده فاتحی کرجو روستای تمرگ نیزبه عنوان یک جزء کوچک از مجموعه،  در این عرصه با تبدیل تهدید کرونا به فرصتی برای کسب مهارت ، موفقیت هایی در این زمینه کسب کردند.

0 دیدگاه

افزودن دیدگاه جدید