شناسه : 22125
دوشنبه, 07/01/1398 - 11:54
نویسنده : ardebil23
سردار همایون

جانباز 85 درصد و نماد مقاومت مغان

بمناسبت هفته دفاع مقدس به همت یاوررسانه ناحیه گرمی، سردار حمایت همایون جانباز 85 درصد و نماد مقاومت مغان در سال 1335 در روستای آقاحسن بیگلوی این شهرستان متولد شد را بهتر بشناسیم.حمایت همایون جانباز 85 درصد و نماد مقاومت مغان در سال 1335 در روستای آقاحسن بیگلوی این شهرستان متولد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج مساجد و محلات،بمناسبت هفته دفاع مقدس به همت یاوررسانه ناحیه گرمی، سردار حمایت همایون جانباز 85 درصد و نماد مقاومت مغان در سال 1335 در روستای آقاحسن بیگلوی این شهرستان متولد شد را بهتر بشناسیم.حمایت همایون جانباز 85 درصد و نماد مقاومت مغان در سال 1335 در روستای آقاحسن بیگلوی این شهرستان متولد شد.

وی در عنفوان جوانی به‌ لحاظ احساس مسئولیت و تکلیف دینی در قبال تهاجم نظامی عراق به خاک میهن یار و دیار را به شوق جانبازی در راه میهن ترک کرد و راهی جبهه‌های نور علیه ظلمت شد.

وی در طول 168 ماه ایثار و مقاومت و حضور در دفاع مقدس با 85 درصد جراحت به درجه جانبازی نائل آمد.

سردار حمایت همایون به خاطر مسئولیت‌های خطیری همچون جانشینی پایگاه، فرماندهی گروهان، گردان، تیپ و هدایت رزمندگان اسلام در جبهه‌های نبرد در بیش از 15 عملیات نظامی بر علیه دشمن متجاوز حضور و مشارکت فعال داشت.

وی به‌ لحاظ اشتهار در ایثار و مقاومت و بخاطر به اسارت گرفتن بیش از 100 تن از بعثی‌ها در جنگ تحمیلی طی مراسمی در گرمی به عنوان نماد مقاومت این شهرستان معرفی شد. صلابت حضور وی در مقابله با عراقی‌ها در جبهه‌های غرب و نواحی کردستان، همچنان به عنوان شیرین‌ترین داستان حماسی دلیرمردان ایرانی در محافل نقل می‌شود و خاک‌ریزهای جبهه جانفشانی و ایستادگی سردار همایون را به خاطر دارند.

این رزمنده دلیر به دریافت 17 لوح تقدیر و تندیس افتخار از مقامات لشگری و کشوری مفتخر شده و هم اکنون به عنوان پاسدار بازنشسته در شهر گرمی زندگی می‌کند و مورد احترام مردم، مسولان و خانواده‌های شاهد و ایثارگر می‌باشد.

وی همچنین در عملیات آزادسازی خرمشهر و در درگیری‌های تن به تن این عملیات حضور پررنگ داشته است.

0 دیدگاه

افزودن دیدگاه جدید