این مطلب ۲۸۴۰ بار خوانده شده
تهران - حوزه ۱۰۵ فتح الفتوح

جلسه هفتگی یادیاران پایگاه امام رضا (ع)

فارسی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج مساجد و محلات:

، شب گذشته جلسه هفتگی یادیاران پایگاه امام رضا (ع) با حضور جمعی از بسیجیان این پایگاه برگزار شد.

 

در این جلسه یک صفحه از کلام الله مجید  که اختصاص داشت به آیات ۶۶ تا ۷۴ سوره مبارکه نساء  به همراه ترجمه فارسی آن قرائت شد و پس از آن مسئول صالحین این پایگاه به بیان برخی نکات تفسیری مختصر از آیات قرائت شده پرداخت.

 

وی با استناد به آنچه در تفسیر نمونه آیت الله مکارم شیرازی آمده است اظهار داشت: براساس آیات ۶۶ تا ۶۸ سوره مبارکه نساء پیروی از دستورات خداوند متعال و پیامبر (ص) فوایدی را برای اشخاص به دنبال خواهد داشت که در این آیات به آن اشاره شده است.

 

بر این اساس مسئول صالحین پایگاه امام رضا (ع) بر اساس آیه ۶۶ سوره مبارکه نساء دو فایده پیروی از دستورات خداوند و پیامبر (ص) را سود شخصی برای افراد و عاملی برای تقویت ایمان عنوان کرد و بر اساس آیه ۶۷ پاداش برای افراد نیز سومین فایده و بر اساس آنچه در آیه ۶۸ آمده است هدایت افراد چهارمین فایده آن است.

 

وی در خصوص تشریح چهارمین فایده پیروی از دستورات خداوند و پیامبر (ص) عنوان کرد:  منظور از این هدایت ، الطاف تازه ‏اى است که از طرف خداوند به صورت هدایت ثانوى و به عنوان پاداشى به این گونه افراد شایسته داده مى‏شود.

 

همچنین مسئول صالحین این پایگاه در خصوص شأن نزول آیه ۶۹ سوره مبارکه نساء مستند به تفسیر نمونه اظهار کرد:یکى از صحابه پیامبر (ص) به نام «ثوبان» که نسبت به آن حضرت، محبت و علاقه شدیدى داشت، روزى با حال پریشان خدمتش رسید، پیامبر (ص) از سبب ناراحتى او سؤال نمود، در جواب عرض کرد: امروز در این فکر فرو رفته بودم که فرداى قیامت اگر من اهل بهشت باشم، مسلما در مقام جایگاه شما نخواهم بود، و اگر اهل بهشت نباشم که تکلیفم روشن است، و بنابراین در هر حال از درک حضور شما محروم خواهم شد، با این حال چرا افسرده نباشم؟!

 

این دو آیه نازل شد و به این گونه اشخاص بشارت داد که افراد مطیع پروردگار در بهشت نیز همنشین پیامبران و برگزیدگان خدا خواهند بود، سپس پیامبر (ص) فرمود:به خدا سوگند، ایمان مسلمانى کامل نمى‏شود مگر این که مرا از خود و پدر و مادر و همه بستگان بیشتر دوست دارد، و در برابر گفتار من تسلیم باشد.

 

در ادامه جلسه هفتگی یادیاران این پایگاه ویدئو کلیپ روایتگری حاج سعید قاسمی در ظهر عاشورا در فکه در خصوص تحلیل وقایع روز  و وقایع پس از قطعنامه ۵۹۸ و مواضع بنیان گذار کبیر انقلاب اسلامی ، حضرت امام خمینی (ره) پخش شد.

 

در پایان نیز ضمن پیگیری فعالیت های داخلی پایگاه توسط جانشین فرمانده ، معاون سایبری و فضای مجازی این پایگاه در خصوص نفوذ یک نوع بدافزار از نوع تروجان به تلفن های همراه هوشمند که اطلاعات حساب بانکی اشخاص را در صورت استفاده از نرم افزارهای تلفن بانک یا همراه بانک سرقت می کند هشدار داد و به بسیجیانی که با استفاده از تلفن همراه خود به شبکه جهانی اینترنت متصل می شوند و یا از نرم افزار های همراه بانک یا تلفن بانک استفاده می کنند برای افزایش سطح امنیت تلفن همراه خود و اطلاعات ذخیره شده در آن راهکار هایی را پیشنهاد کرد.

 

انتهای پیام/ت

 

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.