این مطلب ۴۵۳ بار خوانده شده
حوزه حضرت کوثر ولایت خرم آباد

کارگاه مشاوره خانواده

تشکیل کارگاه مشاوره خانواده با مسائل و مشکلات اجتماعی و خانوادگی برای جمعی از بانوان بسیجی پایگاه شهید سید مصطفی خمینی ره در حسینیه سیدالشهدا علیه السلام با حضور سخنران خواهر صفی پور برگزار گردید.
فارسی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج مساجد و محلات،

کارگاه مشاوره خانواده به گزارش پایگاه اطلاع رسانی یاور رسانه بسیج حوزه کوثر ولایت ناحیه شهرستان خرم آباد 

تشکیل کارگاه مشاوره خانواده با مسائل و مشکلات اجتماعی و خانوادگی برای جمعی از بانوان بسیجی پایگاه شهید سید مصطفی خمینی ره در حسینیه سیدالشهدا علیه السلام  با حضور سخنران خواهر صفی پور برگزار گردید.

وی به طلاق عاطفی بین زوجین اشاره داشت و بیان کرد :آن هنگام که همسران از ایجاد ارتباط با یکدیگر نا امید شده و هر کدام غرق در افکار خود مسیر مورد علاقه ی خود را طی می کنند به آن طلاق عاطفی گفته می شود. طلاق عاطفی می تواند حتی بار ها از طلاق واقعی خطرناک تر بوده و کانون خانواده ها را متزلزل نماید.

عدم درک متقابل نسبت به خواسته ها و علایق طرف مقابل، می تواند سردی در روابط را سبب شود. در طلاق عاطفی هر کدام از طرفین سعی دارند در ذهن خود دیگری را مقصر سردی رابطه بدانند و با ایجاد مرز هایی برای خود روز به روز از یکدیگر بیشتر فاصله  بگیرند.

ودر ادامه افزود؛معمولا طلاق روانی پیش از طلاق عاطفی رخ می دهد. به این معنا که گاهی با ناراحتی هایی که میان زن و شوهران ایجاد می شود بین آن ها را فاصله انداخته و رفته رفته به طلاق عاطفی می انجامد.

وقتی زن و شوهر تنها در حد مکالمات ضروری روزانه با یکدیگر ارتباط دارند به نوعی از یکدیگر طلاق عاطفی گرفته و جدا شده اند و فقط صرف فرهنگ و خانواده ها و یا وجود فرزندان است که در کنار یکدیگر زندگی می کنند

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.