این مطلب ۲۲۷ بار خوانده شده
پایگاه حضرت معصومه (س) خرم آباد

دیدار با خانواده شهید سید رحیم موسوی

صاحب دو فرزند پسر و یک دختر شد، شهید با وجود فرزندان و حتی فرزند شیرخوار دل از خانواده و تعلقات دنیوی کندند و دعوت پیر و مراد خویش؛ حضرت امام خمینی (ره) را لبیک گفتند و به میدان نبرد حق علیه باطل شتافت و به حفظ و دفاع از ناموس این مرز و بوم پرداختند
فارسی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج مساجد و محلات،

دیدارباخانواده شهدا: خواهران بسیجی پایگاه حضرت معصومه(س)روستای دارایی حوزه حضرت مریم (س) با خانواده شهید سیدخدارحم موسوی دیداروبا تقدیم هدیه ای از خانواده تجلیل نمودند. برگی از زندگینامه شهید سید خدارحم موسوی شهید سید خدارحم موسوی در ۱۳۳۸ دیده به جهان گشود. 

صاحب دو فرزند پسر و یک دختر شد، شهید با وجود فرزندان و حتی فرزند شیرخوار دل از خانواده و تعلقات دنیوی کندند و دعوت پیر و مراد خویش؛ حضرت امام خمینی (ره) را لبیک گفتند و به میدان نبرد حق علیه باطل شتافت و به حفظ و دفاع از ناموس این مرز و بوم پرداختند. 

شهید از قدرت بدنی بالایی برخوردار بود. غیرت و شجاعت از ویژگی های بارز ایشان بود به گونه ای که آوازه غیرت این شهید در مناطق جنگی پیچیده بود.

 در عملیات دربندی خان، ایشان پشت دوشکای عراقی می نشیند و نیروهای بعثی عراق را گلوله باران می کند که  موجی از شادی و نشاط را میان رزمندگان اسلام به پا می کند. 

به خاطر شجاعت و نترس بودن؛ آن عزیز، چندین بار از فرماندهان عملیات درخواست می کند که جهت جمع آوری اطلاعات از نیروهای عراقی اقدام نماید.

عاشق جبهه و جنگ بود، کمتر برای مرخصی اقدام می کرد، یک بار که جهت مرخصی می آید، در بین راه  در استان کرمانشاه با خبر می شود که چند روز آینده عملیاتی صورت خواهد گرفت، قید مرخصی را می زنند و روانه جبهه می شود.

سرانجام در تاریخ ۱۳۶۵/۰۱/۱۵ هنگامی که قصد دارند بلندگوی مارش عملیات را به ارتفاعات ببرد، مورد اصابت گلوله قرار می گیرد و به درجه رفیع شهادت نائل می آید.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.