این مطلب ۳۷۵ بار خوانده شده
سخنگوی قوه قضاییه:

اجرای طرح هر مسجد یک حقوق دان در هزار مسجد در سراسر کشور

اسماعیلی با تاکید بر استفاده از ظرفیت مساجد در حل دعاوی و کاهش ورودی پرونده ها از اجرای طرح هرمسجد یک حقوق دان در هزار مسجد کشور خبر داد.
فارسی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج مساجد و محلات خوزستان ، غلامحسین اسماعیلی در مورد طرح هر مسجد یک حقوقدان گفت: طرح یک مسجد حقوق دان را طرحی می دانیم که ابعاد مختلفی دارد.

این طرح در مرحله اول سطح آگاهی ها و دانش حقوقی مردم را افزایش می دهد. در مرحله دوم مسجد پایگاه و مرجعی است که ظرفیت آن بسیار خوب و برای حل و فصل بسیاری از معضلات منطقه ای به ویژه با رویکرد صلح و سازش بسیار خوب است.

سخنگوی قوه قضاییه اظهار کرد: بنا داریم از ظرفیت مسجد، مومنین، ائمه جماعات، نخبگان و فرهیختگانی که به عنوان ماموم و اهالی ای که به آن مسجد می روند، در حل دعاوی و اختلاف استفاده کنیم.

 

اسماعیلی تصریح کرد: طرح هر مسجد یک حقوقدان در کاهش ورودی پرونده ها به مراجع قضایی تاثیر گذار است. این طرح با محوریت معاونت فرهنگی قوه قضاییه و با مشارکت حقوقدانانی که در گام اول جزو مسجدی های همیشگی هستند اجرا می شود.

 

وی گفت:  علاوه بر آن با کمک جامعه حقوقدانان کشور و بسیج حقوقدانان و بخش های دیگری که در حوزه حقوق فعالیت دارند، بنا داریم تا برخی از مساجدی را هم که در میان آنها حقوقدانی نیست،با استفاده از ظرفیت مساجد این قابلیت و بهره گیری از حقوق دانان را برای انها فراهم کنیم و حقوقدانانی را به آنجا اعزام کنیم تا از این ظرفیت بهره ببرند.

وی اظهار کرد: طبق آخرین آمار این طرح در هزار مسجد کشور اجرا می شود./

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.