این مطلب ۹۹ بار خوانده شده
مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد:

گفتمان بزرگ «مقاومت»، اندیشه اسلامی ما برای تشکیل تمدن اسلامی در مقیاس جهانی است

حکمتی نیک گفت: گفتمان بزرگ مقاومت در واقع اندیشه اسلامی ما برای تشکیل تمدن اسلامی در مقیاس جهانی است، گفت: امروز جبهه بزرگ مقاومت در عراق، سوریه، یمن و بیروت جای خود را باز کرده و این جبهه باید بستر لازم را برای دوران ظهور فراهم کنند.
فارسی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج مساجد و محلات،حجت الاسلام والمسلمین «سیروس حکمتی نیک» امروز (۱۸ شهریور) در تجمع هیئت های عزاداری تاسوعای حسینی، گفت: آگاهانه ترین، زیباترین، عاشقانه و عارفانه ترین جلوه عبودیت و پرستش خداوند بزرگ در صحنه عاشورای حسینی، در ماه محرم سال ۶۱ هجری قمری اتفاق افتاد.

مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: برجسته ترین مفاهیم ارزشی شیعه ناب اسلامی توسط حسین بن علی (علیه السلام)، قمر بنی هاشم و همه شهدای سرزمین مقدس کربلا در آن سال برای همه انسان ها در طول تاریخ و آنهایی است که در آینده خواهند آمد و تفسیر و ترجمه عینی شد.

وی با اشاره به اینکه صحنه عاشورا، تفسیر عینی گل واژه هایی همچون استقامت و پایداری است، اضافه کرد: دکترین اندیشه مقاومت، شهادت طلبی، مبارزه با ظلم، ولایت مداری و همچنین وفا و وفاداری همه این  واژه‌ها در روز عاشورا به واسطه پسر پیغمبر و علمدارش حضرت عباس(علیه السلام) برای تاریخ ترجمه و تفسیر شد.

حکمتی نیک با بیان اینکه امام حسین (علیه السلام) فرمود «به خدا قسم ای یزید امثال من در طول تاریخ با امثال تو در هیچ زمانی بیعت نخواهند کرد»، یادآور شد: امروز بعد از گذشت حدود ۱۴۰۰ سال از حادثه کربلا، میلیون‌ها انسان آزادی خواه در سراسر دنیا ندای مبارزه با ظلم و استبداد را سر می دهند و طرفدار گفتمان ارزشمند مقاومت هستند.

مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: امروز جبهه مقاومت با تاسی از فرهنگ عاشورا و محرم به دست مسلمانان به زیبایی در حال توسعه و گسترش در مقیاس جهانی است و  این مرهون بصیرت، عشق و آگاهی این ملت هاست که با تاسی از علمدار کربلا، وفاداری خود را به فرهنگ اسلام ناب زنده و پویا نشان دهند.

وی با اشاره به اینکه امام حسین (علیه السلام) فرمودند«پسر نانجیب یزید من را اجبار کرد که یا مرگ را بپذیرم و یا ننگ را، اما ننگ و ذلت دور از من حسین است که تن به خواری بدهم، من مرگ را انتخاب می کنم و هرگز زیربار ظلم نخواهم رفت»، اظهار داشت: امام حسین (علیه السلام) فرمودند«به خدا سوگند دست یاری به سمت یزید بلند نمی کنم، قیام کردم تا امر به معروف و نهی از منکر زنده شود.»

حکمتی نیک با اشاره به اینکه حسین ابن علی (علیه السلام) عاشق نماز هستند و در حین جنگ در عاشورا به نماز می‌ایستد تا اینکه فرهنگ نماز را برای جامعه اسلامی تفسیر کرده باشد، اضافه کرد: عاشورا صحنه ترجمه عینی و تفسیر عملی قشنگ ترین گل واژه های ناب دین و برجسته‌ ترین تفکر اسلامی است.

مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد یکی از این برجستگی ها را «گفتمان مقاومت» دانست و عنوان کرد: بهترین راه در مقابل تهاجم دشمن به عنوان یک راهبرد استراتژی گفتمان ارزشمند مقاومت است که رهبر معظم انقلاب اسلامی با تاسی از علمدار کربلا، حسین بن علی و به دلیل برخورداری از پشتیبانی عقلی، منطقی، قرآنی و سیره اهل بیت (علیهم السلام) به زیبایی این گفتمان را در سال ۲۰۱۹ میلادی برای بشریت ترسیم کردند.

وی ضمن تاکید بر اینکه گفتمان بزرگ مقاومت در واقع اندیشه اسلامی ما برای تشکیل تمدن اسلامی در مقیاس جهانی است، گفت: امروز جبهه بزرگ مقاومت در عراق، سوریه، یمن و بیروت جای خود را باز کرده و این جبهه باید بستر لازم را برای دوران ظهور فراهم کنند

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.