این مطلب ۲۲۱ بار خوانده شده

اربعین و غفلت مسئولان از مساجد/ لزوم تجهیز اماکن زیارتی در چرداول + تصاویر

تجهیز اماکن زیارتی ومساجد می تواند به عنوان یکی از مهم ترین عوامل جذب گردشگران وزائران اربعین تاثیر زیادی در توسعه صنعت گردشگری داشته باشد.
فارسی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج مساجد و محلات، هرساله راهپیمایی اربعین با شکوه خاصی عظمت بزرگترین گردهمایی مسلمانان و شیعیان را به همه دنیا نشان می دهداز این رو این واقعه باید هرساله پررنگ تر از سال گذشته شود.

اربعین فرصت خوبی برای استان ایلام است تا استعداد های خود رانشان دهد وایلام را به یکی از قطب های گردشگری کشور تبدیل کند ، امری که می تواند فرصت خوبی برای ایجاد اشتغال ودرآمد زایی باشد.

استان ایلام به سبب استعدادهای خوبی که در صنعت گردشگری وزیارتی دارد از کمبود زیرساخت ها رنج می برد واین مساله باعث شده تا آن طور که باید نتوان از فرصت هایی مانند اربعین به خوبی استفاده کرد.

شهرستان چرداول به عنوان یکی از مبادی ورودی استان ایلام اولین مکان برای پذیرایی از گردشگران وزائران اربعین است ولی متاسفانه همچنان مشکلات شهرستان در سال های گذشته به خوبی رفع نشده است.

به منظور خدمات دهی بهتر به مسافران باید امکان زیارتی در محورهای اصلی باید به سرویس های بهداشتی واسکان مسافران و... تجهیز شوند تا بتوان چهره ی خوبی از استان ایلام را به گردشگران وزائران معرفی کرد.

مسجد امام حسین(ع) روستای باغله از توابع شهرستان چرداول در سر راه محورهای اصلی ورودی استان قرار دارد ولی گویا این مسجد همچنان نیازمند توجه مسئولان است.

"مهدی محسنی" از اعضای هیئت امنای مسجد امام حسین(ع) روستای باغله در این خصوص گفت:مسجد روستای باغله در مسیر جاده اصلی قرار دارد ازاین رو این مسجد نیازمند رسیدگی است.

وی افزود:متاسفانه دراین مسجد سرویس بهداشتی وسایر امکانات موجود نمی باشد که این مساله گاهی باعث ناراحتی گردشگران شده است.

محسنی تصریح کرد:از مسئولین محترم استان دراین راستا خواستار رسیدگی به وضع این گونه مساجد هستیم تا شرمنده زائرین امام حسین(ع) نشویم.

بایدگفت که این مسجد یکی از مساجد استان ایلام است که این مشکل را دارد از این رو می توان با ایجاد امکاناتی درامکان زیارتی وشهرها ایلام را به قطب گردشگری کشور تبدیل کرد.

 

انتهای پیام

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.