این مطلب ۵۹۴۰ بار خوانده شده

کارگاه توانمندسازی مسئولین شباب نواحی استان بوشهربرگزار شد

فارسی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج مساجد ومحلات ؛ کارگاه آموزشی شباب با حضور جانشین مرکز شباب سازمان بسیج مستضعفین و مسئول معاونت بسیج مساجد ومحلات ومسئولین شباب نواحی در سالن اجتماعات سپاه امام صادق(ع) استان بوشهربرگزار شد .

محمد پایبست، مسئول قرارگاه تاکتیکی فضای مجازی سپاه امام صادق (ع) بابیان خیر مقدم حضور جانشین مرکز شباب سازمان بسیج مستضعفین وبقیه حضار و اعلام رضایت از همکاری تمامی مسئولین شباب جهت برگزاری کارگاه های آموزش شباب در نواحی وماموریت های آنان وگزارش مبسوطی از فعالیتهای مسئولین شباب استان به حضار ارائه نمود.

در ادامه سرگرد حسین قاسمی مسئول معاونت بسیج مساجد ومحلات استان بوشهر با بیان اهمیت فضای مجازی وارتباط مستقیم آن با تهاجم فرهنگی گفت: کلینتون وزیر خارجه امریکا به صراحت بیان کرده بود بودجه برای مقابله با ایران رامتمرکز برفضای مجازی می کنند وماموریت آن ها دین زدایی ، اخلاق زدایی ومقابله با انقلاب اسلامی است .

وی افزود: حاج حسین یکتا به نقل از مقام معظم رهبری فرموده است: " اگر من امروز رهبر انقلاب نبودم رئیس فضای مجازی کشور می شدم "، این کلام رهبری ، اهمیت فضای مجازی را می رساند، برهمین اساس بسیج مستضعفین شبکه داخلی شباب را راه اندازی کرد وابزارهایی همچون : سایت، ایمیل، وبلاگ....امتیازاتی را دراختیار بسیجیان قرار داده تا بتوانند از اینترانت داخلی به خوبی استفاده نمایند .

سامانه مکاتبات بسیج ظرفیت انتفال پیام و فایل های پیوستی رادر یک شبکه داخلی اختصاصی بین کاربران را داراست تا با توجه به شعار سال (اقتصاد مقاومتی اقدام وعمل) گامی به سوی صرفه جویی در کاغذ برداریم وابزار دیگری که این شبکه برای بسیجیان فراهم کرده است ؛ سامانه تالار وحدت است تا حوزه  و نواحی  به راحتی  بتوانند مشکلات ، انتقادات وپیشنهادات خود را به رده های بالاتر منتقل کرده وسریعتر پاسخ خود را ازمسئولین دریافت کنند .

سرگرد حسین قاسمی مسئول معاونت بسیج مساجد ومحلات درباره سایت عملکردی شباب هم گفت : این سایت ها شرایطی رافراهم کرده اند تا پایگاه ها وحوزه های مقاومت ، عملکرد خود را در سایت درج ودر بستر شبکه داخلی نگه داری کنند ودر صورت لزوم به راحتی به آن دست یافته ، در اختیار مسئولین قرار دهند ودر فضایی امن با دیگر پایگاها وحوزه ها به رقابت بپردازند .

وی افزود: فراهم کردن زیر ساخت های شبکه شباب در تمام نقاط ایران اسلامی می تواند به استحکام لایه های درونی نظام کمک کند ومسئولین شباب موظفند بسیجیان را به اهمیت این شبکه آگاه کنند وتلاش نمایند تمام رده های بسیج ازشبکه شباب بهره مند شوند واین امر مهم مستلزم آماده سازی زیر ساخت های لازم است.

حسین قاسمی بابیان اینکه درحال حاضر شباب در بین بسیجیان کمرنگ است ، گفت: باید مسئولین شباب دراین زمینه تلاش بیشتری نمایند وبسیجیان را ازبرنامه ها و مسابقاتی که در بستر شباب برگزار می شود آگاه سازند تا روز به روزشاهد رشد روز افزون این شبکه باشیم.

وی عدم توجه کارکنان به اهمیت شباب، فراهم نبودن زیر ساخت ها وکمبود تجهیزات دانست وگفت: مسئولین باید در این زمینه اقدامات جدی انجام دهندزیرا با ورود شبکه های اجتماعی وترویج آن در بین مردم باید فکر اساسی شده وجایگزین خوبی برای آن معرفی شود .

مسئول معاونت بسیج مساجد ومحلات گفت : تولید اپلیکیشن اندرویدی "سلام" برای جایگزینی اپلیکیشن پیام رسان تلگرام می باشد ومسئولین شباب تلاش کنند این اپلیکیشن را به تمامی بسیجیان معرفی نمایند تاهمه بتوانند دربستری امن به فعالیت بپردازند .

وی افزود : امروز بیشتر رسانه های دنیا در دست استکبار و صهیونیست است و بنا به دستور رهبر انقلاب باید شبکه رسانه ای جدا از شبکه رسانه ای استکبار داشته باشیم، بر همین اساس ماباید از شبکه های داخلی حمایت کرده وبا وجود نواقصاتی که دارند آن را ترویج دهیم تا سازندگان آن بتوانند روز به روزپیشرفت کنند وبرای کامل کردن این شبکه انگیزه لازم را داشته باشند .

 پاسدار قاسمی حمایت از ولایت فقیه و تکیه و معرفی توان داخلی را از دیگروظایف مهم رسانه و نیروهای انقلابی عنوان کرد و گفت: دشمن امروز درک کرده است که رمزموفقیت ایران اسلامی در سایه رهنمودهای ولایت فقیه است ، پس همه ما وظیفه داریم پیرو ولی فقیه باشیم تا دشمن نتواند هیچ ضربه ای به نظام بزند .

تصاویر تکمیلی در ادامه ...

انتهای پیام/گ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.