این مطلب ۳۲۰ بار خوانده شده
راهکار

ارائه راهکارهای افزایش حضور فعال اقشار بسیج در مساجد در دوره های برگزار شده ارکان مساجد طرح شهید بهنام محمدی استان اردبیل

راهکارهای افزایش حضور فعال اقشار بسیج در مساجد استان اردبیل در دوره های برگزار شده ارکان مساجد متولی طرح شهید بهنام محمدی استان اردبیل بررسی شد.
فارسی

اسلام یک مکتب جهانی و جاودانی است و داعیه هدایت و رهبری بشریت را دارد، لذا از ضرورت وجود یک مکان مشخص و پایگاه استوار در رابطه با عرضه قوانین خود و تعلیم و ارشاد مردم در تشکیل نظام اجتماعی عادلانه غافل نمانده و لزوم بقای آن را به همه مردم و پیروان ابلاغ نموده است. این پایگاه که از مظاهر شکوه و عظمت اسلام است مسجد نام دارد. لذا در جلسات و کارگروه های تشکیل شده دوره هم افزایی ارکان مساجد مجری طرح شهید بهنام محمدی در طول ماه مبارک رمضان در استان اردبیل راهکارهای افزایش حضور فعال اقشار بسیج در مساجد بحث و بررسی شد که اهم آن به شرح زیر می باشد: ۱-اجرای کاروان های کمک رسانی در محلات به صورت هفتگی و ماهانه در مساجد مهم محله ۲-ترغیب و تشویق اهالی محله برای احیای نمازهای جماعت پنج گانه در مساجد محلات با روش های نوین و ابتکاری ۳-نخستین مطلب مهم، بعد از بنای مسجد، حضور روحانی شایسته در آن است. ۴-ارزیابی عملکرد اقشار بسیج به صورت میدانی در مساجد در مقاطع زمانی مشخص و معرفی مساجد برتر ۵-تهیه و تولید کلیپ از عملکرد مساجد جهت پخش از صدا و سیما و سایر رسانه ها و فضای مجازی ۶-مکان اجرای تمامی برنامه ها و تمامی قرارها و محل تجمعات مسجد باشد. ۷-تغییر نگرش متولیان مساجد از ابنیه محوری به برنامه محوری(با برگزاری جلسات متعدد و برقراری ارتباط نزدیک تر با متولیان مساجد و افراد تاثیرگذار )

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.