این مطلب ۷۱ بار خوانده شده
طرح شهید بهنام محمدی

طرح شهید بهنام محمدی نقطه پیوند مسجد، مدرسه و خانه

شامگاه روز گذشته و در شب میلاد امام حسن مجتبی (ع) کارگاه هم اندیشی و هم افزایی ارکان مساجد و مربیان طرح شهید بهنام محمدی در حسینیه شهداء سپاه قروه برگزار شد .
فارسی

 شامگاه روز گذشته و در شب میلاد امام حسن مجتبی (ع) کارگاه هم اندیشی و هم افزایی ارکان مساجد و مربیان طرح شهید بهنام محمدی در حسینیه شهداء سپاه قروه برگزار شد .

در این مراسم ابتدا حلقه های هم افزایی و هم اندیشی تشکیل شدند و بسیجیان در هیئت های خود در خصوص مسائل مختلف جامعه بحث و تبادل نظر نمودند.

در ادامه ابتدا فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه قروه با اشاره به اهداف طرح شهید بهنام محمدی اظهار داشت: این طرح نقطه پیوند مسجد، مدرسه و خانه است. 

سرهنگ محمدرضا مومنی افزود: هم‌افزایی میان بسیج و آموزش و پرورش باید بیش از پیش تقویت شود که در طرح شهید بهنام محمدی از هر مسجد دو یا سه بسیجی به کمک اولیاء و کادر آموزشی مدرسه می‌روند که آنان را در کارهای تربیتی یاری رسانند.

وی ادامه داد: یکی از اهداف این برنامه تربیت دانش آموزانی عاقل و عالم و اهل فکر و دارای روحیه انقلابی و دارای بصیرت است که حضرت آقا نیز به اهمیت آن اشاره داشته اند.

مومنی با بیان اینکه طرح شهید بهنام محمدی در استان کردستان و در ۲۶ مدرسه از مدارس شهرستان های قروه و بیجار برگزار شد، گفت: از این تعداد در شهرستان قروه ۱۵ مدرسه شامل ۸ مدرسه دخترانه و ۶ مدرسه پسرانه متوسطه اول، و در شهرستان بیجار نیز ۱۱ مدرسه شامل ۶ مدرسه دخترانه و ۵ مدرسه پسرانه به عنوان میزبانان طرح شهید بهنام محمدی فعالیت داشتند.

در ادامه این مراسم حجت الاسلام حسن باباییان امام جمعه قروه با تاکید بر اینکه باید نوجوانان و جوانان با فرهنگ شهدا آشنا شوند اظهار داشت: آنچه که امروز جوان ما را هدر می دهد فضای مجازی است و این فضا باعث شده جوان و نوجوان خود را گم کند و باید در این زمینه مسئولین وارد عمل شوند.

​وی با اشاره به نگاه ژرف شهدا، ادامه داد: وصیت نامه شهید بهنام محمدی نشان دهنده عمق نگاه اوست، که با سن و سال کم خود اینچنین قلمی دارد که سخن او امروز بعد از ۴۰ سال تحقق می یابد.

به گفته باباییان امروز در مسئولیت پذیری فردی و اجتماعی باید نوجوانان و جوانان را یاری نمود چرا که غالب جوانان در عرصه ای که وارد زندگی اجتماعی می شوند سرگردان و متحیر هستند و ممکن است در دام های مواد مخدر و یا دیگر آسیب های اجتماعی قرار بگیرند.

مدیر آموزش و پرورش قروه نیز در ادامه این مراسم با اشاره به سند تحول بنیادین گفت: داشتن دانش آموز تراز اسلام،همت همگانی را می طلبد و طرح شهید بهنام محمدی در راستای رسیدن به این هدف طراحی شده است.

جعفر عبدالملکی رفع نواقص را برای رسیدن به نوجوان تراز اسلام مهم دانست و افزود: باید سعی شود در این کار اصل از فرع تشخیص داده شود و در انجام رسالت آموزش برای رضای خدا فعالیت شود.

وی با اشاره به اینکه تربیت نباید فقط در مدرسه و توسط معلم انجام شود افزود: با توجه به سه رکن مدرسه، خانواده و مسجد می توان به نوجوان تراز اسلامی رسید.

عبدالملکی نوجوان تراز اسلامی را عالم، عاقل و اهل فکر دانست و افزود: داشتن روحیه جهادی ، مسئولیت پذیری ، دین مداری ، بلند همتی ، کارآمدی و انقلابی بودن از دیگر ویژگی های این نوجوانان است.

در بخش پایانی این مراسم نماز مغرب و عشا در حسینیه سپاه قروه اقامه گردید و حضار برنامه روزه خود را افطار کردند.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.