این مطلب ۱۸۹ بار خوانده شده
یادداشت

نقش مساجد در رونق تولید

یادداشت زیر به نقش مسجد در رونق تولید پرداخته است.
فارسی

رونق تولید که توسط رهبر انقلاب اسلامی به عنوان شعار سال ۱۳۹۸ انتخاب گردید یکی از عوامل فلج کننده و مقابله با تحریم های ظالمانه دشمن می باشد.

در طول ۴ دهه انقلاب اسلامی همیشه این مسجد و مسجدی ها بوده اند که در بحران ها ،حوادث و مشکلات یار و یاور راتسن انقلاب  و نظام و مامن مردم بوده اند.در حال حاضر دشمن که دیده توان مقابله نظامی با جمهوری اسلامی را ندارد رو به جنگ اقتصادی آورده و با توجه به متکی بودن کشور به درآمد نفتی و واردات کالاهای اساسی خود به راحتی در این جنگ حمله کرده و بدون جواب برای خودش می تازد. اما باید بار دیگر به سنگر الهی خود پناه ببریم و از مساجد محلات خود شروع کنیم .اما چطور مسجد می تواند به رونق تولید کمک کند.

*مسجد محل قرار اقشار مختلف جامعه است و اگر این اقشار در مسجد با هدایت امام جماعت به گفتگو و تعامل بپردازند می تواند تکمیل کننده پازلی از تخصص هاو نیاز ها مختلف باشد که اولین قدم در راه تشکیل ساز و کار تولید می باشد.

*نمازگزارن مسجد خریداران کالاها هستند و حق انتخاب دارند که آیا تولید کننده داخلی را به رونق بیندازند یا تولید کننده خارجی ،پس می تون با فرهنگ سازی و توجیه نمازگزاران کمک شایانی در خرید کالای تولیدی داخل داشته باشیم.

*یک کارخانه بزرگ یا یک تولید کننده عمده به یکباره به این حد خود نرسیده بلکه از جزء شروع نموده و مسجد مملو از کسانی که تمایل دارند دست به کار تولید جزئی بزنند که همانها در آینده صاحبان تولید عمده می شوند و می توان با شناسایی این افراد در مساجد و کمک توسط ادارات مربوطه به ایم امر کمک نمود.

*نگاه به داخل و نا امید نبودن از تولید داخلی را شاید بتوان مهمترین رکن رونق تولید دانست و منبر مسجد باید همیشه محل پمپاژروحیه و نشر راهکار برای تولید کننده و مصرف کننده داخلی باشد

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.