این مطلب ۱۱۲۰ بار خوانده شده
فقر امکانات در دل کلانشهر بندرعباس

زندگی در محله نخل ناخدا با چاشنی محرومیت جریان دارد!

نخل ناخدا همچون بسیاری از محلات تاریخی و قدیمی شهرهای بزرگ، رنگ و لعاب اصالت زندگی سنتی دارد و ساکنان این محله با حفظ گویش و پوشش منحصر به فرد بندری فرهنگ دیرینه این دیار را به دنیای مدرنیته انتقال می دهند.
فارسی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج مساجد و محلات،

درعباس به عنوان یکی از مهم ترین بنادر جنوبی ایران سهم بسزایی از ترانزیت کالا را داراست و از نظر اقتصادی در سطح بسیار بالایی قرار دارد؛ نقش بارز این شهر بندری در امر تجارت موجب شده تا در ادوار مختلف میزبان مهاجران و اقوام متعددی از اقصی نقاط کشور و دنیا باشد که عمر جوامع یکجا نشین و تمدن های بشری در بندرعباس به قرن های متمادی می رسد.

محله‌های شهناز، دوهزاردستگاه، تپه های الله اکبر، نخل ناخدا و غیره از بافت های قدیمی شهر بندرعباس به شمار می رود که با وجود پیشرفت های عمرانی و ایجاد زیرساخت های شهری همچنان به سبک ابتدایی و قدیمی برمدار زندگی هستند و هزاران خانوار را در خود جای داده است.

محله نخل ناخدا از جمله محلات قدیمی بندرعباس به شمار می رود که اگر عمرش به اندازه تاریخ شهر بندرعباس نباشد کمتر از آن نیست و بافت سنتی محل بهمراه خانه های قدیمی حکایت از بیشینه دور و دراز این محله دارد اما ورود بندرعباس به جایگاه کلان شهری موجب دور شدن این شهر ساحلی از هویت و اصالت خود شده که کاستی های شهری بر بحران بی ارزشی افزوده است.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.