این مطلب ۱۱۸۵۳ بار خوانده شده
معاونت بسیج مساجد و محلات سپاه استان زنجان

پنجمین جشنواره طرح ها و اقدامات ابتکاری پایگاههای مقاومت بسیج

پنجمین جشنواره طرح ها و اقدامات ابتکاری پایگاههای مقاومت بسیج مساجد و محلات استان زنجان در محل سالن جلسات ولایت سپاه استان و با حضور سردار کرمی فرمانده محترم سپاه استان، فرماندهان نواحی، حوزه ها و تعدادی از فرماندهان پایگاه ها برگزار شد.
فارسی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج مساجد و محلات، پنجمین جشنواره طرح ها و اقدامات ابتکاری پایگاههای مقاومت بسیج مساجد و محلات استان زنجان در محل سالن جلسات ولایت سپاه استان و با حضور سردار کرمی فرمانده محترم سپاه استان، فرماندهان نواحی، حوزه ها و تعدادی از فرماندهان پایگاه ها, و منتخبین جشنواره برگزار شد.

در ابتدای مراسم مسئول معاونت بسیج مساجد و محلات سپاه استان زنجان هدف از برگزاری این جشنواره را شناسایی و معرفی طرح ها و اقدامات ابتکاری و خلاقانه پایگاه های مقاومت بسیج مساجد و محلات در راستای تحقق اهداف سازمان بسیج مستضعفین اعلام کرد و اظهار داشت: ایجاد پویایی و تحرک بیشتر در پایگاه های بسیج، تقویت روحیه نوآوری و خلاقیت در اجرای فعالیت های پایگاه های بسیج، ارتقاء کیفی و افزایش کمی فعالیت پایگاه ها در عرصه های مختلف، استفاده پایگاه ها از تجربیات یکدیگر و گسترش الگو های موفق، ازجمله مزایای برگزاری این جشنواره است.

وی محورها و عرصه های کلی معرفی اقدامات ابتکاری و خلاقانه پایگاه ها را تلاش در جهت تحقق فرامین و رهنمود های مقام معظم رهبری، امر به معروف و نهی از منکر، تلاش ها و اقدامات موفق در راستای تحقق سند چشم انداز پایگاه، شیوه های موثر برای ارتباط با اقشار مختلف مردم و جذب حداکثری، کیفی سازی حلقه های تربیتی صالحین و محور قرار گرفتن حلقه ها در فعّالیت های پایگاه، فعّالیت های قرآنی و تربیت حافظان قرآن، ترویج فرهنگ جهاد و شهادت، فعالیت‌ های فرهنگی و هنری، بسیج سازندگی، اقتصاد مقاومتی، ایجاد اشتغال و فعالیت های مرتبط، خدمت رسانی، کمک به محرومین و نیازمندان، رفع مشکلات محلی و سایر فعالیت ‌های اجتماعی، ارتقاء علمی و تحصیلی بسیجیان پایگاه، ارتباط پایگاه بسیج مسجد با بسیج اقشار و متخصصین، اطلاع رسانی و حضور در فضای مجازی، فعالیت ‌های ورزشی، زمینه سازی برای حضور پیشکسوتان در بسیج عنوان کرد.

ابراهیم رستمخانی با بیان اینکه معیار ارزیابی طرح ها و اقدامات ابتکاری داشتن خلاقیت و نوآوری بوده است، تصریح کرد: در جهت بررسی و انتخاب طرح های ارسالی کارگروه هایی تشکیل یافت و همه طرح های ارسالی از نواحی مورد بررسی و داوری قرار گرفته شد که از مجموع ۵۷ طرح ارسالی به دبیرخانه جشنواره طرح ۸ نفر از برادران بسیجی جهت مرحله استانی جشنواره انتخاب گردید که از بین طرح های منتخب استانی ۵ طرح به مرحله کشوری جشنواره ارسال خواهد شد.

رستمخانی عنوان کرد که از ۷ ناحیه بسیج استان، ۵۷ طرح به دبیرخانه جشنواره ارسال شده بود که شامل ۱۱ طرح از شهرستان خدابنده، ۷ طرح از شهرستان خرمدره، ۴ طرح از شهرستان ماهنشان، ۹ طرح از شهرستان ایجرود، ۱۲ طرح از شهرستان زنجان و ۵ طرح از شهرستان سلطانیه می باشد.

در ادامه مراسم سردار جهانبخش کرمی فرمانده سپاه استان زنجان با اشاره به وضعیت کشور قبل از انقلاب شکوهمند اسلامی، اظهار کرد: ایران قبل از انقلاب شدیدا تحت سلطه آمریکا و صهیونیسم بود که می‌توان به استعمارگری آمریکایی ‌ها با عناوین حق توحش، کاپیتولاسیون، نفوذ فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و اقتصادی اشاره کرد.

وی با بیان اینکه مردم صاحب اصلی انقلاب اسلامی هستند، افزود: طی هشت سال دفاع مقدس مردم ایران با جان و مال خود از کشور و نظام خود دفاع کرده‌اند.

فرمانده سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان با بیان اینکه دفاع مقدس در طول تاریخ ایران اسلامی و اسلام یک حماسه افتخار آفرین است، بیان کرد: راهبرد اساسی بسیج مقابله با جنگ نرم و تهاجم فرهنگی دشمنان اسلام است و بسیجیان، امروز به عنوان خاکریز فرهنگی دفاع از اسلام و انقلاب هستند.

وی با بیان اینکه در تاریخ انقلاب اسلامی ایران، بسیج نقش بسیار مهمی ایفا کرده است، تصریح کرد: اگر دوران دفاع مقدس نقش مردم در قالب بسیج نبود ما ابتدای جنگ محکوم به شکست بودیم.

فرمانده سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان با اشاره به شکل گیری بسیج نیروهای مردمی جهان اسلام در کشورهای منطقه، گفت: امام خمینی (ره) بر تشکیل بسیج جهان اسلام بعد از دفاع مقدس تاکید داشتند و امروز شاهد تشکیل شدن این بسیج جهانی اسلام هستیم.

سردار کرمی با بیان این که امروز بسیج در سوریه، غزه، عراق، یمن و کشورهای مختلف دیگر برای مبارزه با استکبار تشکیل شده است، خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران امروز با تشکیل بسیج در همه اقشار آمادگی کاملی برای مقابله با تهدیدات دشمن را دارد.

وی با بیان اینکه امروزه بسیجان از انقلاب اسلام و امت اسلامی دفاع می کنند، گفت: امروز انقلاب اسلامی مرز ها را درنوردیده است و دشمن با تروریست پروری قصد جلوگیری از پیشروی انقلاب اسلامی در سایر نقاط جهان را دارد.

فرمانده سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان با بیان اینکه گسترش روحیه بسیجی در جامعه کلید حل مشکلات جامعه است، بیان کرد: بسیج مهمترین کلید حل مشکلات فرهنگی و اجتماعی است.

در پایان این مراسم منتخبین مرحله استانی جشنواره با اهدای لوح و هدایا مورد تقدیر قرار گرفتند.

انتهای پیام/ج

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.