این مطلب ۴۹۴۸ بار خوانده شده

ایجاد اشتغال جوان روستایی برای ۹ نفر در یک کارگاه ۳۰ متری

یک جوان روستایی با حمایت و معرفی پایگاه لتکا به بسیج سازندگی سپاه ناحیه بهار (همدان ) ، توانست در یک کارگاه ۳۰ متری برای ۹ نفر اشتغال ایجاد کند.
فارسی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج مساجد و محلات، کارآفرین بسیجی اهل روستای لتگاه از توابع شهر لالجین این روزها با ۷ دستگاه جوراب بافی خود در یک کارگاه ۳۰ متری با ایجاد اشتغال برای ۵ نفر به طور مستقیم و ۴ نفر غیرمستقیم به صورت سه شیفت کار می کنند.

مجتبی روشندل در گفتگو با بسیج مساجدومحلات  شهرستان بهار  با اشاره به شروع کار خود از سال ۸۸ با دو دستگاه جوراب بافی گفت: در سال جاری  توانستم هفتمین دستگاه جوراب بافی را نیز راه‌اندازی کنم.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون در کارگاه خود توانسته است ۴ نفر از کارگران خود را بیمه کند، افزود:  با معرفی فرمانده پایگاه به بسیج سازندگی شهرستان ، تسهیلاتی که از بسیج سازندگی دریافت کرده این تعداد به ۱۰ نفر افزایش خواهد یافت.

این فعال اقتصاد مقاومتی با بین اینکه ما در این روستا به واسطه فعالیت کارگاه های جوراب بافی با مشکل نیروی کار مواجه هستیم، خطاب به جوانان گفت: در سالی که توسط رهبر معظم انقلاب سال اقتصادمقاومتی سال اقدام و عمل نامگذاری شده از جوانان می‌خواهم تا اقدام اول را با توکل به خدا و با اتکا به خود آغاز کنند، امید است مسئولین امر نیز از ایشان حمایت کنند.

وی با اشاره به برخی بی مهری‌ها در زمینه حمایت از تولیدکنندگان بیان داشت: در این میان فعالیت‌های بسیج سازندگی در راستای حمایت از کارگاه های کوچک بسیار خوب است که افزایش بهره‌وری و ایجاد اشتغال بیشتر در روستا را به همراه داشته است.

انتهای پیام/ت

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.